האקר ישראלי פרסם מאות כתובות אימייל ופרטי כרטיסי אשראי של אזרחים סעודים - ברשת - הארץ

האקר ישראלי פרסם מאות כתובות אימייל ופרטי כרטיסי אשראי של אזרחים סעודים

בשיחה עם "הארץ" הוא טען כי בידיו מידע של כ-50 אלף אזרחים מהמפרץ ומאיראן. בנוסף אמר כי פרץ לחשבון הפייסבוק של נסיך באמירויות

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

האקר ישראלי פרסם הערב (שלישי) רשימה של יותר מ-200 כתובות אימייל ופרטי כרטיסי אשראי של אזרחים סעודים, ואזרחי מדינות נוספות באתרים Pastebin וב-Pastebay. ההאקר משתייך לקבוצה שהודיעה אתמול כי היא מחזיקה באלפי כרטיסי אשראי ופרטים של אזרחים סעודים. מדובר בפעולת תגמול על פעולות ההאקר הסעודי שחשף לפחות כ-20 אלף מספרי כרטיסי אשראי בשבוע האחרון. בנוסף, נפרצו חשבונות הטוויטר והפייסבוק של חאליד אל בראקי, שלפי הפרופיל שלו, הוא נסיך מדרגה שנייה באיחוד האמירויות.

ההאקר כתב ל"הארץ" במייל כי יש ברשותו מידע אישי של כ-50,000 אלף אזרחים ערבים כולל מספרי כרטיסי אשראי מאזור המפרץ הפרסי גם לאזרחים איראנים. בסעודיה דחו  את הדברים, לפני פרסום המספרים. לדבריו, יש לו גישה חופשית לחשבונות של כ-20 נסיכים מדרגה שנייה ולאנשי מפתח נוספים ובהם בכירים בתעשיית הנפט, שופט בכיר לחוקי שריעה, ומנהל בכיר ברשות שדות התעופה בדובאי. "יש לי גם גישה מלאה לשני נסיכים מדרגה גבוהה יותר. מתי שאני אחליט ובמידה וההתקפות מצד ההאקרים הערבים ימשכו, אני אפרסם מכתבים מתיבות הדואר שלהם , כרגע זה בגדר אופציה בלבד".

ההאקר סיפר ל"הארץ" כי הוא בן 17 שעלה מאוקראינה בגיל 4 והתעניין במחשבים מגיל צעיר. לשאלה, אם לא מדובר בצעד שפוגע בחפים מפשע השיב כי החליט לפרסם את הפרטים אך לא את ה-CVV (מספר הביטחון) כדי שגולשים לא יצליחו לבצע רכישות.

צילום: מוטי קמחי

"גרמתי לפאניקה בלבד ולא לנזק כלכלי, אז אף אדם חף מפשע לא נפגע כלכלית. להזכירך, חצי מיליון ישראלים היו בפאניקה בסוף השבוע וחלקם אף סבלו מגניבת כספים. החלטתי לבצע פעולת נקם לא מזיקה , או פעולת אזהרה יותר נכון", כתב באימייל.

לשאלה על הדיווחים לפיהם האקרים אחרים הסתייגו מהפרסום השיב כי  כמעט אף אחד מחבריו לא מודע לכך שפרץ לאתרי קניות ערבים. "חלק מחברי הקרובים הסתייגו וחלקם בירכו ואף הציעו לי שיתוף פעולה", אמר.

לחצו להגדלהצילום: צילום מסך

הוא התייחס לפריצת החשבונות של נסיכים סעודים, והסביר כי החליט על הפעולה "בכדי לאותת לשלטונות של מדינות ערב (מדינות אויב להזכירך) שהם חייבים לנקוט (ב)פעולות כנגד העבריינים שמבצעים את ההתקפות האלה משטחן, אם לא יבצעו זאת וההתקפות ימשכו אני אפרוץ גם לחשבונות של המלך עצמו ואולי אפילו לאתרי ממשלה סעודים וערבים , נכון לעכשיו כל פעולות אלו היו בגדר אזהרה בלבד. אם המדינה לא תיצור הרתעה כנגד עבריינים וטרוריסטים במרחב הסייברי , אנו האזרחים נעשה זאת", סיכם.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

לדברי חברת מגלן, מתקפת ההאקר הסעודי היא חלק ממבצע לוחמת סייבר "חסר תקדים בהיקפו" שנושא את השם חופש-פלסטין “OPfreepalestein”. בשבוע שעבר נחשפו בסך הכל כ-20 אלף כרטיסי אשראי של אזרחים ישראלים, לצד חשבונות אימייל רבים ופרטים אישיים, שכוללים בין היתר גם את מספרי תעודות הזהות.

גיא מזרחי מחברת סייביריה, האקר ומומחה אבטחת מידע ותיק, מתח ביקורת על הפעילות של ההאקרים הישראלים. הוא הסביר בשיחה להארץ כי בסופו של דבר, "זה פוגע בחפים מפשע משני הצדדים. במלחמה כזאת של ילדי סקריפטים בילדי סקריפטים אנחנו נפסיד. לא כי אין לנו חבר'ה טובים, אבל פשוט כי אנחנו תלויים באינטרנט הרבה יותר ממה שהם תלויים בו".

"כל ילד יכול לעשות את זה. גם עומר הסעודי הזה, מה שהוא עשה זה ברמה הכי בסיסית", הסביר. הוא השתמש בכלים שאפשר להוריד בחינם מהאינטרנט. "גם היום אחרי כל הפרשות האלה, יש עוד לפחות עשרות אלפי אתרים פגיעים באותה מידה", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ