הדרך הפשוטה והחוקית להגיב למתקפת ההאקר הסעודי

מומחה אבטחה ישראלי מצא דרך לפגוע, ולו במעט, בהאקר הסעודי: להתלונן לספקית האימייל שלו. ההאקר הסעודי מיהר להאשים את המודיעין הרוסי בחסימה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ

אחרי ששלשום חשף האקר ישראלי כרטיסי אשראי של אזרחים סעודים, אתמול הגיעה עוד תגובה ישראלית לפעולות של ההאקר הסעודי.

הפעם מדובר בפעולה של מומחה אבטחה ישראלי בשם מיכאל האפרתי, שלא יצא למתקפת סייבר מתוחכמת שנועדה להפיל שרתים או לגנוב מידע. בפוסט שעליו דווח גם בחורים ברשת נכתב שהוא השבית להאקר המתכנה 0xOmar את כתובת המייל בצורה החוקית והפשוטה ביותר - הוא התלונן לספק המייל.

האפרתי התייחס בבלוג שלו לראיונות שהעניק ההאקר לכלי התקשורת הישראלים באמצעות המייל וכתב. "אני מצטער להודיע שבפעם הבאה שכלי תקשורת כזה או אחר ירצה לקיים ראיון עם 0xOmar, (ומן הסתם בהיעדר אפשרות לקבוע עם הבחור בבית קפה…), הוא יגלה שכתובת המייל ששימשה את ההאקר להפצת ההודעות השונות ובכלל לקיום קשריו עם העולם החיצון, לרבות קיום ראיונות מסוג זה, אינה קיימת עוד".

האפרתי התלונן כבר בשבוע שעבר לחברה על כך שהמשתמש בכתובת המייל ביצע פשעים ברשת כולל פריצות וגניבת כרטיסי אשראי, והיום הוא התבשר שהכתובת אכן נסגרה. האפרתי כתב עוד כי שלח מייל לכתובת, וקיבל הודעה לפיה איננה פעילה. גם בבדיקת הארץ התקבלה תשובה דומה.

ההאקר הסעודי ייחס לחסימת כתובת האמייל שלו חשיבות יתרה כשהאשים את המודיעין הרוסי בחסימה. הוא הציע תגובה משלו לפעולת ההאקר הישראלי אמש, כשפרסם 200 מספרי אשראי נוספים של אזרחים ישראלים ואיים לפרסם 200 מספרים נוספים מדי יום.

כמובן שזה לא מה שיעצור את ההאקר הסעודי, והוא יכול לפתוח עוד מאות כתובות אימייל באיזה שירותים שיחפוץ - לפחות עד שמישהו אחר יתלונן עליו.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ