גלעד שליט פתח פרופיל בפייסבוק - ברשת - הארץ

גלעד שליט פתח פרופיל בפייסבוק

הרשת החברתית שהיתה עוד בחיתוליה כשנחטף בידי החמאס, הפכה כלי חשוב במאבק לשחרורו. עכשיו, גם הוא הצטרף לקבוצה הקוראת לשחרור

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ספי קרופסקי

גלעד שליט, ששוחרר באוקטובר משבי החמאס לאחר חמש וחצי שנים, פתח בימים האחרונים פרופיל ברשת החברתית פייסבוק. יש לו עדיין כמות מצומצמת של חברים, אך ניתן לראות כי ברשימה מופיעים חלק מבני משפחתו, וכי הוא ניחן בקצת חוש הומור לאחר שבחר להצטרף לקבוצה הקוראת לשחרורו, קבוצה שכמובן אינה פעילה יותר בשל שחרורו מהשבי.

שליט בחר נכון לעכשיו לא לפתוח את הפרופיל, ולא ניתן להציע לו חברות, לכתוב לו על הקיר או לשלוח לו הודעות. גם תמונת הפרופיל שלו עוותה באמצעות פילטרים בצהוב ובכחול, הצבעים של קבוצתו האהובה מכבי תל אביב. אפרופו כדורסל, הלינק היחיד שפרסם עד כה שליט בדף שלו, מזמין להיכנס ולצפות ב"סל המשוגע ביותר של 2011".

כששליט נחטף, הרשת החברתית הפופולרית היתה בחיתוליה ושימשה סטודנטים בתחילה באוניברסיטת הרווארד ומאוחר יותר במוסדות אקדמאים אחרים בארה"ב. עם זאת, לאחר שצברה פופולריות וגולשים גם בישראל, היא שימשה ככלי פעיל במאבק לשחרורו של שליט משבי החמאס.

דף הפייסבוק של גלעד שליט

בין השאר, קבוצות רבות הקוראות לשחרורו של שליט נפתחו, ופעילויות מחאה שונות התהוו הודות לרשת החברתית. כמו כן, משתמשים רבים הציגו את תמונתו של שליט בפרופיל האישי שלהם, כאות הזדהות עם החייל השבוי. כעת, שליט עצמו הוא זה שפתח פרופיל עם תמונה שלו.

אביו, נועם שליט, אמר ל-mynet כי לפי החברים מדובר אכן בפרופיל של גלעד.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ