שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

סעודיה מכחישה שאתר הבורסה שלה הופל; ההאקרים הישראלים: ההשבתה היא רק טעימה

מההאקרים נמסר להארץ כי האתר הופל לשעות רבות לאחר שהותקף באמצעות אלפי מחשבים. לדבריהם, ניתן להפילו לשבועות וחודשים; במקביל דווח כי איש דת בכוויית קורא לגי'האד אלקטרוני

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עודד ירון
ד-פ-א

סעודיה הכחישה את הדיווחים על מתקפת האקרים שהשביתה את אתר הבורסה המקומית; לדברי הסעודים, הם עושים שימוש באמצעי אבטחה מתוחכמים כדי למנוע מתקפות כאלה. עם זאת, לא ניתן הסבר לנפילת האתר אתמול.

במקביל, נמשכות הקריאות בעולם הערבי להמשיך במתקפות סייבר נגד ישראל. טארק אל חוסייני, איש דת בכיר בכוויית, קרא להאקרים ערבים נוספים להצטרף לג'יהאד אלקטרוני.

מקבוצת Team IDF נמסר להארץ כי "האתר הופל למשך 24 שעות ולא יותר כדי להפחיד את הצד השני ולהראות להם את היכולות שלנו. אנחנו יכולים להפיל את האתרים למשך זמן של שבועות ואפילו חודשים זה רק היה טעימה למה שיקרה אם אכן יתבצעו התקפות נוספות ע"י האקרים הסעודים". הם ציינו עוד כי הפילו את הפורום של ההאקר 0xomar שפעולתו שכללה חשיפה של עשרות אלפי כרטיסי אשראי הציתה את שרשרת האירועים הנוכחית.

ב-Team IDF הסבירו כי הזדהו בשם שקשור לצה"ל "כדי להראות שגם אם הצבא לא עושה כלום והמדינה לא עושה כלום 3 חברי הקבוצה יכולים להחזיר מתקפה כמו צבא שלם.
הם הוסיפו כי אינם דוגלים במתקפה מתמשכת ללא סיבה. "אנחנו מתקיפים לצורך הגנה מאז שהחלנו בהתקפות לא פורסם שום מסמך של ויזות ישראליות", נמסר בדוא"ל.

בהודעתם הראשונה הם כתבו כי מדובר בתגובה להתקפה "העלובה" של האקרים אנטי ישראלים על הבורסה הישראלית ואתרים ישראלים נוספים, שלשום. הם איימו כי "אם ההתקפות העלובות על ישראל יימשכו, נעבור לשלב הבא ונשבית את האתרים לתקופות ארוכות יותר, שעשויות להגיע לשבועות או חודשים".

בתוך כך האקר נוסף, המתכנה חניבעל לקטר, פרסם, אלפי כתובות אימייל וחשבונות פייסבוק נוספים של אזרחים ערבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ