אם אתה רוצה להיות גיבור, אתה צריך לקלל

קצין משמר החופים פקד על קפטן הספינה הטובעת, "חזור לסיפון ז#ן!", הפך לגיבור וזכה לקבוצה בפייסבוק. עכשיו המשפט כבר מונצח בחולצות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

טביעת הספינה קוסטה קונקורדיה סמוך לחופי איטליה הסעירה גם את הרשת באיטליה. בעוד הקברניט פרנצ'סקו סקטינו שנטש את הספינה הפך לאחד האנשים השנואים באיטליה בימים האחרונים, בעוד שג'ורג'יו דה פלקו, איש משמר החופים, שקרא לו לחזור אליה כדי לטפל בפעולות החילוץ, הפך לגיבור היום.

משפט אחד שאמר דה פלקו לסקטינו הפך למם, או להיט ויראלי ברשת: "חזור לסיפון זין!" (!Vada a bordo, Cazzo).דה פלקו אמר את הדברים לאחר שהבין שהקברניט שאמור להיות האחרון לעזוב בעצם שהה כבר על החוף. זה לא הפריע לו לדווח כי הוא באמת יישאר אחרון על הספינה.

באחת השיחות שקיים עם דה פלקו אמר "התקשרתי ואמרו לי שנשארו כמאה נוסעים. אני מתאם את פעולות החילוץ, אבל אני לא יכול לשוב לספינה, נטשנו אותה". אז דה פלקו שאל אותו: "קפטן, אתה באמת נטשת את הספינה?" סקטינו ענה בהיסוס "לא, לא, אני כאן, אני מתאם את פעולות החילוץ". לאחר מכן הורה לו דה פלקו לחזור מיד לספינה. אולם, סקטינו נותר על החוף. לאחר מכן טען כי לא נטש אלא נפל לספינת ההצלה.

חילופי הדברים שהוקלטו ופורסמו בתקשורת, זכו לתהודה רחבה, והתגית #vadaabordocazzo הפכה לנושא חם בטוויטר באיטליה. ביום שלישי נפתח גם עמוד פייסבוק תחת השם Vada a bordo, cazzo, בינתיים הקבוצה זכתה כמעט ל-4,500 לייקים.

החולצה

כמו במקרים דומים, גם הפוטושופ ותוכנות עריכה אחרות נכנסו לפעולה, וגולשים החלו ליצור פוסטרים ברוח המשפט. העניין בפרשה עורר גם יזמים זריזים להציע חולצות למכירה עם הקריאה הנחרצת.

קבוצת הפייסבוק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ