האקרים פרו ישראלים תקפו אתרים איראניים

הקבוצה, שהזדהתה כ-IDF TEAM, טענה שהצליחה להפיל בין השאר את אתר משרד הבריאות האיראני בתגובה למתקפה אתמול, שבה הופל אתר "הארץ"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ספי קרופסקי

קבוצת האקרים פרו ישראלית טענה הערב (חמישי) כי הצליחה להפיל שורת אתרי אינטרנט באיראן. זאת, בתגובה למתקפה אתמול על אתרים ישראליים, שבמסגרתה הופל אתר "הארץ" וכן אתרי האינטרנט של בתי החולים שיבא ואסותא ואף אתר האינטרנט של פסטיבל ישראל.

בהודעה שפרסמו באתר שיתוף הקבצים Pastebin, כתבו ההאקרים שהזדהו בשם IDF TEAM כי בשעה 16:30 (שעון ישראל) ייפלו אתרי האינטרנט של משרד הבריאות האיראני והטלוויזיה האיראנית בשפה האנגלית, בנוסף לכמה אתרים נוספים. "כפי שאמרנו, המתקפות הקודמות היו רק ההתחלה. אם ההאקרים הערבים חשבו שהמתקפה על אתרים ישראלים תעבור בשקט – הם טועים", כתבו ההאקרים.

נכון לשעות הערב, שני האתרים הללו עבדו כרגיל, אולם אתרים נוספים שנכללו ברשימת המטרות של ההאקרים הישראלים טרם שבו לפעול. בין השאר, מדובר באתרים shiadesign.ir, ו-sarallahco.ir.

אתר איראני שנפרץ, אמש

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

אתמול בערב הופל אתר "הארץ" כתוצאה ממתקפת מניעת שירות מבוזרת (DDoS), בה הופצץ האתר בכמויות אדירות של מידע שהביאו להפלתו. משתמש המזדהה כאנונימוס פלסטין הכריז בטוויטר על הפלת האתר, וכתב: "Haaretz.co.il הופל". אתרים נוספים מקבוצת "הארץ" נפלו גם הם, בהם TheMarker, עכבר העיר, ו- TheMarker Cafe.

אתרי קבוצת הארץ חזרו לפעילות לאחר כשעה. ההתקפה נבלמה בסיוע ספקיות האינטרנט.
מאוחר יותר הודיע המשתמש בטוויטר על הפלת אתר העיתון ישראל היום באנגלית (israelhayom.com), והאתר אכן לא היה זמין לגישה. לאחר מכן הוסיף כי הם מפסיקים את המתקפה. "מקווה שקיבלתם את המסר. עכשיו נפסיק את המלחמה. זה רק נועד להראות לכם שאנחנו יכולים להפיל את כל הרשת שלכם", כתב. "בכל עת, אנחנו יכולים להפיל את כל אתרי הממשלה, האתרים המפורסמים אפילו google.co.il", כתב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ