התלוננה על הטרדה מינית דרך פייסבוק

יותר מ-4,000 איש שיתפו את הדיווח של Tamar ST על אדם שהטריד אותה מינית לכאורה, ואת תמונותיו

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

גולשת בפייסבוק בשם המשתמש Tamar ST השתמשה אתמול בפלטפורמה של הרשת החברתית כדי להילחם באדם שהטריד אותה מינית לכאורה. הסטטוס שכתבה, תחת הכותרת "אזהרה לנשים בתל אביב, והמלצה לטובת כולנו" ובו גם תמונותיו של האיש זכו כבר ליותר מ-4,000 שיתופים מאז שכתבה על כך אמש.

"היום (30 בינואר 2012) הלכתי בשעות הצהריים בחלק הדרומי של רחוב בן יהודה בתל אביב. גבר שהלך מולי במדרכה (הרחבה, יש לציין) עבר לידי, חפן את ישבני בידו והמשיך ללכת כאילו לא עשה דבר. לא נגע בטעות, חפן", כתבה.

"כשהייתי בת 16 הייתי קופאת אחרי תקרית כזו, אבל למזלי ולרוע מזלו, אני כבר מזמן לא בת 16", כתבה. היא מיהרה לצעוק עליו, ושלפה את האייפון כדי לצלם אותו. לאחר מכן היא מיהרה להתקשר למשטרה.

היא הסבירה עוד כי היא מפרסמת את התמונות כדי להזהיר מהאדם הספיציפי, אך לא רק. "אם קורה לכן מקרה דומה, הרבה יותר נוח להמשיך כאילו לא קרה דבר, אבל כן קרה. אם בכל פעם שמישהו נוגע בנו בצורה כזו ניצור מהומה, המקרים האלה יפחתו. אדם כמוהו מרשה לעצמו לגעת בנשים ברחוב רק כי הוא לא משלם על זה מחיר. אנחנו צריכות לגרום לו לשלם מחיר, לפחות מי מאתנו שמרגישה שהיא מסוגלת לזה".

צילום: Tamar ST

מקרים מהסוג הזה, של חשיפת מטרידים מיניים לכאורה, נפוצים באינטרנט בישראל ובעולם זה כמה שנים. ב-2010 נפתח בישראל אתר הכצעקתה, שנועד לאפשר לדווח על מקרים כאלה בדיוק. האתר הוא חלק מרשת עולמית של אתרים בשם "hollaback". אתר נוסף בשם תא וידוי שנפתח לאחרונה פונה דווקא לצד השני - לתוקפים, שלדברי מקימו, גם הם קורבן של חינוך ושל חברה שלא השכילה ללמדם אחרת.

ראוי לציין כי פייסבוק, והרשת כולה, מספקות במקרים כאלה נתיב עוקף למסלול החוקי. במקרים רבים כאלה הגולשים ממהרים להרשיע אדם מבלי שניתנה לו הזדמנות להתגונן בפני ההאשמות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ