פייסבוק: לקראת הנפקת האינטרנט הגדולה בהיסטוריה - ברשת - הארץ

פייסבוק: לקראת הנפקת האינטרנט הגדולה בהיסטוריה

הרשת החברתית הגדולה בעולם צפויה להגיש היום תשקיף לקראת הנפקה ראשונה לציבור, שבה תגייס 10 מיליארד דולר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רונית דומקה
רונית דומקה

שמונה שנים לאחר הקמתה במעונות אוניברסיטת הרווארד, צפויה היום ענקית הרשתות החברתיות פייסבוק לעשות צעד חשוב לקראת הפיכתה לחברה ציבורית, ולהגיש תשקיף לקראת ההנפקה הראשונה שלה לציבור (IPO) שתתרחש בהמשך השנה. עם זאת, הבלוג AllThingsD דיווח כי הגשת התשקיף עשויה להידחות ביום או יומיים.

ההנפקה תיצור דור חדש של מיליונרים בעמק הסיליקון, אם אכן תהיה לפי שווי של 100 מיליארד דולר, כפי שרבים מעריכים. היות שלפייסבוק 3,000 עובדים בלבד, כל אחד מהעובדים, אשר מחזיקים ביחד בנתח של 30% בחברה, ייהנה בממוצע מ-10 מיליון דולר.

ההנפקה של פייסבוק, שצפויה להיות הנפקת האינטרנט הגדולה אי פעם, מיועדת להתרחש בין אפריל ליוני. הבלוג ביזנס אינסיידר דיווח אתמול כי אחד הבנקים שיחתמו את ההנפקה הורה לעובדיו לסמן את סוף השבוע של 18-20 במאי כ"סוף שבוע של עבודה", מה שמעיד כי אלה הם תאריכי ההנפקה.

פייסבוק, שלה יותר מ-800 מיליון משתמשים, צפויה לגייס בהנפקה 10 מיליארד דולר, מה שיהפוך את ההנפקה לרביעית בגודלה בארה"ב אחרי הנפקות ויזה, ג'נרל מוטורס ו-AT&T. לפי ההערכות, מורגן סטנלי וגולדמן סאקס יהיו החתמים העיקריים בהנפקה, אשר עדיין לא ידוע אם תהיה בבורסת NYSE או בנאסד"ק. מורגן סטנלי צפוי להיות החתם המוביל, לאחר שבשנה שעברה כבר הוביל את הנפקות לינקדאין, גרופון וזינגה.

לחצו לכתבה המלאה באתר השיווק של TheMarker

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ