האקרים הפילו בשנית את אתר ynet - ברשת - הארץ

האקרים הפילו בשנית את אתר ynet

הגולשים לכתובת ynet.co.il הגיעו לדף הבית של אתמול - 6.2.2012. צוות האתר: "מדובר במתקפה מתוחכמת מקודמותיה"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אתר וויינט הופל היום (שלישי) בשנית בעקבות מתקפה של האקרים מהעולם הערבי. גולשים שנכנסו לאתר "כלכליסט" ראו כתבות מאתמול בלילה. אתר ynet הציג את דף הבית של אתמול - 6.2.2012.

האתר הודיע לגולשים בפייסבוק כי מדובר במתקפת ענק של האקרים מהעולם הערבי. "גולשים יקרים, ynet נמצא בדקות אלה תחת מתקפת ענק של האקרים מהעולם הערבי, ולכן חלקכם סובלים משיבושים בגישה לאתר" נכתב בהודעת האתר. "אנו עושים את מירב המאמצים על מנת לשוב לפעילות מלאה בהקדם".

ההתקפה מגיעה לאחר שמתקפה קודמת, חסרת תקדים בגודלה גרמה פגעה באתר וגרמה לחסימת החלק הארי של הגולשים במשך כרבע שעה.

אחד האתרים שהותקפו בשעות האחרונות במתקפת ההאקרים הוא האתר של סדנת יובל נאמן למחקרים בתחום הטכנולוגיה והביטחון באוני ת"א. את הסדנה מרכז האלוף (מיל') יצחק בן ישראל, שרק בשבוע שעבר הנחה פאנלים בכנס הרצליה בנוגע להתמודדות ישראל בתחום אבטחת הסייבר. בן ישראל עמד בראש הוועדה שהמליצה על הקמת מטה הסייבר הלאומי.

אתר סדנת יובל נאמן לאחר הפריצהצילום: none

"כמו במתקפות ההאקרים הקודמות שחזינו בהן בשבועות האחרונים, גם במקרה הזה מדובר בתקיפה שמטרתה הטרדה בלבד, שכן הפגיעה הממשית בפעילותה של סדנת יובל נאמן למדע, טכנולוגיה וביטחון היא זניחה", מסר בן ישראל. "כמובן שזה מדרבן אותנו להמשיך במחקר שאנחנו מובילים במטרה להעלות את חשיבות נושא הסייבר על סדר היום הציבורי".

המתקפות על האתרים הן עוד חולייה בשרשרת של התקפות והתקפות נגד שלהאקרים פרו פלסטינים ואיסלאמים כנגד אתרים ישראלים. הגל האחרון של המתקפות החל בחשיפת פרטי גולשים ובהם גם כרטיסי אשראי ומספרי תעודות זהות ומשם התגלגלו המתקפות לפגיעה והשחתת אתרים באמצעות מתקפות מניעת שירות מבוזרת - כלומר הפצצה של אתרים במידע עד לחסימתם או הפלתם.

מאוחר יותר איימה קבוצת האקרים ישראלית בשם Team IDF להפיל אתר של החמאס, ואכן, מבדקית הארץ בשעות הערב עולה כי האתר לא זמין.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

תגיות:

תגובות