כך פועל צבא הבלוגרים של פוטין

20 אלף ד' לטוקבקי תמיכה ברה"מ, 10 מיליון לפרסום כתבות חיוביות: האקרים רוסים חשפו את התעריפים למגיבים בתשלום על ידיעות ברשת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מוסקווה

תנועת הנוער הרוסית "נאשי" שילמה מאות אלפי דולרים לרשת גדולה של בלוגרים, עיתונאים וטרולים אינטרנטיים (גורמים המנסים לשבש פעילות בפורומים), כדי שיציפו את הרשת בידיעות המחמיאות לוולדימיר פוטין וישמיצו את יריביו, כך עולה מחשיפת אלפי הודעות דואר אלקטרוני דוא"ל שנשלחו, לכאורה, אל התנועה וממנה.

קבוצת האקרים רוסית חשפה מאגרי נתונים גדולים, הכוללים עדויות על שיטות הפעולה של התנועה. בהודעה שמסרה לפורטל החדשות gazeta.ru מסרה הקבוצה כי חדרה לאתרי נאשי כדי להביע "מחאה נגד פעולות הממשלה במרחב האינטרנט הציבורי".

בין היתר, חשפו ההאקרים כי נאשי מפעילה בלוגרים וטוקבקיסטים, המפרסמים בתשלום מאות ידיעות התומכות בפוטין תמורת כ-600 אלף רובל (כ-20 אלף דולר). התגובות מתפרסמות בעיקר בכתבות שבהן מוצג פוטין באופן שלילי.

בנוסף, התבקשו הפעילים בתשלום להביע "אי אהדה" לסרטונים ביוטיוב הכוללים מסרים נגד המשטר הרוסי ולהשמיץ בכל דרך את אלכסיי נוואלני, אחד ממנהיגי האופוזיציה.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים מהעולם ישירות לפייסבוק שלכם

מהנתונים שנחשפו עולה עוד כי נאשי גם התכוונה לשלם יותר מ-10 מיליון רובל (כ-336 אלף דולר) תמורת פרסום סדרת כתבות בשני צהובונים פופולריים, ובהן יסוקר מחנה הקיץ של התנועה.

האופוזיציה הרוסית מאשימה את נאשי באחריות לסדרת מתקפות נגד פוליטיקאים המתנגדים למשטר ונגד מנהיג הנוער הליברלי, איליה יאשין. בתקרית אחרת הושלך בקבוק אמוניה לפניו של סגן ראש הממשלה לשעבר, בוריס נמצוב. בנאשי מכחישים כל קשר לתקרית.

בהתייחס לחשיפת הנתונים, אמר מנהיג נאשי, ניקיטה בורוביקוב, כי בשנים האחרונות התרבו הפריצות לתיבות הדואר האלקטרוני של התנועה. "התרגלתי לכך ולכן לא הזדעזעתי ששמעתי שפרצו שוב. אני אדם שומר חוק. אין לי מה לחשוש או להסתיר, ולכן אינני מקדיש לכך תשומת לב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ