אתר לנשים - לא מילה גסה - ברשת - הארץ
ניצוצות ברשת

אתר לנשים - לא מילה גסה

תמונות עצומות, מרהיבות ומקצועיות של נשים לא חייבות להיות רק גורם משיכה לגברים. להיפך

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יונית רושו

יום המשפחה, שחל בשבוע שעבר, הוא עדיין יום האם בשבילי, ובהשראתו מצאתי אתרים מדהימים, שבהם תמונות או איורים של נשים הם החלק המרכזי בעיצוב של האתר. תמונות חדישות, תמונות רטרו, איורים בשחור-לבן, תמונות על כל רוחב המסך ועוד. כל האתרים שבטור הזה ברמה עיצובית בינלאומית ויכולים להוות מקורות השראות נהדרים.

על פי מחקרים, נשים הינן כוח קנייה עצום באינטרנט, יותר מהגברים. אך לא זו הסיבה לכך שמעצבים משתמשים בתמונות ענקיות של נשים כדי למכור, כדי למשוך את העין וכדי לעורר עניין.

גם אתרים של נשים מציגים תמונות של נשים
היא מציגה את עצמה כמתכנתת אינטראקטיב. דרך חדשה להציג מקצוע: יש בוני אתרים, מעצבי אינטראקטיב והנה צמח מושג משולב: interactive developer. ג'סיקה מציגה את האתר שלה דרך מעוינים סימטריים שמכסים את כל המסך, ומהווים את תפריט הניווט שלו. רעיון מצוין וחוויתי. במעבר העבר מעל המעוינים נכנסות שכבות של מידע באנימציה, עם הקישורים ליתר העמודים. התמונה שלה מכסה את כל הרקע:


http://www.jtcdesign.com

רטרו אינטראקטיבי

אתרים המעוצבים בסגנון רטרו יכולים להיראות טרנדיים ועכשוויים אפילו יותר מאתרים חדשים. סגנון מיושן, רטרו, יכול להתבטא בשימוש באותיות מיושנות, צבעוניות ותמונות עתיקות.

באתר הבא משולבת טכניקה שתופסת תאוצה בעולם: השכבות הזזות. בגלילת האתר למטה, השכבות של התמונות, התוכן והתפאורה שמסביב זזים ממקומם, מושכים את תשומת לבו של הגולש וביחד עם הגולש שגולל, נוצר סיפור וחיבור. תמונות רטרו נהדרות:


http://www.shoppub.com.br

הזדהות וכאב דרך התמונות האותנטיות של הנשים

אתר נוסף המעוצב בשיטת השכבות הזזות, ארוך מאוד, אך כמובן מושך את הגולש/ת לגלול עוד ועוד. התמונות עצמן מעבירות את כל המסר, במקרה של האתר הזה "כל תמונה שווה יותר מאלף מילים":


http://www.starvedforattention.org


איור בשחור לבן

חנה מסתכלת לתוך הנשמה של הגולש. איור חזק של בעלת האתר, שמרגישה מאוד בנוח להציג את עצמה בחזית באופן ישיר שכזה. בגלילת העמוד הארוך למטה, מתגלים בכל מופע אלמנטים שזזים, מפתיעים וצובעים את המסך במעט צבע:


http://www.hannahs-leben.de

חזקות ובטוחות בעצמן

משתלטת על כל רוחב המסך בחלקו העליון של העמוד, ומופיעה שוב בתוך עיגולים נהדרים לאורכו של העמוד הארוך, על פי טרנד העיגולים, מוצגת אנה באופן מקצועי ומלא בביטחון. שימו לב לעיגולים שקופצים מהמסך בגלילת העמוד אליהם:

http://annasafroncik.it

היא מסתכלת על הלוגו, והיא כל כך יפה ומושכת מתחתיו, שגם הגולש מסתכל לכיוון שהיא מסתכלת. האתר מורכב מחלקי עמודים שבהם יש גלילה נוספת לרוחב. תוצאה נהדרת:


http://www.ascensionlatorre.com/home

נשים יפות מקדמות טכנולוגיה

כוח הקנייה של האשה ברשת גדול. ההשפעה של נראות האתר ושל רמת ההזדהות איתו תורמים להחלטה לרכוש, בסופו של דבר. הנשים נמצאות ברשת, גולשות באתרים, ברשתות החברתיות ובפורומים באחוזים גבוהים מאוד. האם עיצובי האתרים מוכנים לכוח הגדול הזה? האם נשים צריכות לעצב ולאפיין אתרים לנשים? והאם באתרים המוכרים טכנולוגיה רלוונטי להציג נשים או גברים?

אתר המוכר טכנולוגיה בתחום המובייל מופיע במלוא הדרו כעמוד אחד ארוך וטרנדי, שכבות שזזות זו על גבי זו, אלמנטים שנעים כשגוללים את המסך במקצבים שונים, לוגו עגול כמובן, תפריט שמשנה מיקום בתחילת הגלילה, תמונות לכל רוחב המסך כמקובל, משחקי טיפוגרפיה נהדרים על ידי שימוש בפונטים שונים וגולת הכותרת- האשה:


http://inze.it


ולקינוח- אתר של דוגמנית בינלאומית

כמובן שבאתר של דוגמנית בקנה מידה בינלאומי תוצג תמונה באיכות מצוינת ובקומפוזיציה מושלמת על כל רוחב וגובה המסך. עמוד הבית משדר הוליווד, זרקורים. נכון שהוא קיטשי ומצועצע, אבל לא לכך אני מכוונת אתכם. שימו לב לדברים הקטנים: כל לחיצה מקפיצה את התפריט לפני המעבר לעמוד הבא. והשוס הבולט ביותר: האתר מכיל אינטראקטיביות בלתי צפויה שמשדרגת את החוויה: בכל עמוד יש תמונה גדולה ומרשימה אחרת למעלה, ובגלילת העמוד למטה, נוצר משחק מעניין של שכבות. בכל עמוד, משחקים אחרים בהתאם לתמונה ולקונספט. בעמוד מן העיתונות- התמונה של מישל עולה למעלה, מתחת לשכבת תפריט שקוף וטרנדי, תוך כדי שהכותרת יורדת ונעלמת למטה, ועלי הכותרת של הוורדים עפים. בעמוד מדיה עיתונים ופרחים עולים למעלה בקצב שונה:


http://www.michellehunziker.it/it/#!/media

רושו יונית היא מנכ"לית בניית אתרים דיינמיק-ווב ומרצה במסלול לעיצוב אינטראקטיבי במכללת שנקר. בוער לכם להציג אתר או אפליקציה ברמה בינלאומית? אני ממתינה לכם בפייסבוק ואהיה כאן בשבוע הבא.

לחצו לטורים קודמים בסדרה

איך מקפלים עולם ומלואו לתוך הסמארטפון?

לא סתם עוד לינק כחול

עגול זה יפה

שחור בולט: אתרים מהצד האחר

טופס שעושה חשק? יש דבר כזה

7 הטרנדים שיעצבו את הרשת ב-2012

7 הטרנדים שכבשו את הרשת ב-2011

אמנות הגלילה: לצלול בסטייל לתוך הרשת

המלך מת, יחי המלך החדש

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ