החשוד בהפעלת topdown.me ו-moridim.net: זיר"ה פרצו לחשבון האישי שלי

הצעיר, שנתבע בחשד להפרת זכויות יוצרים, הגיש תלונה במשטרה לאחר שמסמך שהוצג ע"י זיר"ה הציג לכאורה התכתבות בחשבונו הפרטי בפורום

תמיר כהן
תמיר כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמיר כהן
תמיר כהן

צעיר מאזור השרון הגיש בסוף השבוע שעבר תלונה במשטרה נגד ארגון זיר"ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט) בטענה כי פגעו בפרטיותו בכך שחדרו לחומר מחשב שלא כדין. הצעיר, שארגון זיר"ה חושד בו כי הוא מבעלי האתרים moridim.net ו-topdown.me, נתבע על ידי זיר"ה לפני כשבועיים בסכום של 400 אלף שקלים בטענה להפרת זכויות יוצרים.

הסיבה להגשת התלונה נעוצה באחד המסמכים שלטענתו הציגה זיר"ה בבית המשפט המחוזי בתל אביב ומטרתו היתה להוכיח כי אכן מדובר באדם שמפעיל את האתרים. הוא טוען כי לכתב התביעה צורף נספח צילום מסך שנלקח מתוך תיבת ההודעות הפרטיות של הנתבע באתר הפורומים hosts.co.il המקשר בין בעלי אתרים ועסקים באינטרנט לבין מתכנתים וגרפיקאים. לגרסת המתלונן, גורמים מטעם זיר"ה חדרו לתיבת ההודעות הפרטית שלו, המוגנת באמצעות שם משתמש וסיסמה, והשתמשו בהתכתבויות האישיות כנספחים בכתב התביעה. מה שהביא בין היתר את השופט להחליט על החרמת מחשבו האישי.

עורכי הדין אלון שפיצר ואמיר טנא, המייצגים את החשוד, מסרו כי "אחד המסמכים שהוגשו על ידי זיר"ה ויתר התובעות לביהמ"ש, הינו מסמך אשר הושג באמצעות פריצה לחשבונו האישי של מרשנו באתר הפורומים hosts.co.il ונשאלת השאלה כיצד הגיע מסמך זה לידי זיר"ה".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

עורך הדין ערן פרזנטי, המייצג את ארגון זיר"ה, סיפר כי הארגון לא קיבל את תלונתו של החשוד. "הבחור שמנהל את האתרים המפרים מנסה לנהל הליכים משפטיים דרך התקשורת, בינתיים הוא מבזה צו בית משפט שמורה לו להוריד את האתרים המפרים. ביזיון צו מהווה הפרת החוק וכפוף לענישה פלילית", אמר פרזנטי. "התלונה המדוברת כלל לא מוכרת לנו ותמוה שאנחנו שומעים שעו"ד של נתבע בחר להציג טענה לעיתון ולא לבית המשפט או לנו. לנתבע חשש רב מפעילות האכיפה ולכן הוא מנסה לעשות שימוש בתקשורת לטובתו תוך שהוא מוסר מידע חלקי".

ארגון זיר"ה, המייצג את בעלי זכויות היוצרים, הגיש לפני כשבועיים עתירה כנגד מפעילי ארבעה אתרים שלטענתו מפרים זכויות יוצרים ברשת. בעתירה שהותרה לפרסום בסוף השבוע, נתבעו מי שלכאורה הם בעלי האתרים Topdown.me, Moridim.net, Moviesplace.net ו-Myvod.tv. כונס נכסים מטעם בית המשפט פשט על בתיהם של הנתבעים והחרים מחשבים אישיים. בסמיכות למועד הגשת התביעה נסגרו שלושה מהאתרים, כאשר רק האתר טופדאון נותר באוויר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ