עודד ירון
ורויטרס

האקרים הקשורים לקבוצת אנונימוס הפילו את אתר האינטרפול, בתגובה למעצרם של חברי הקבוצה. "טנגו למטה interpol.int. אנונימוס אינו ארגון פשע", נכתב בהודעת בחשבון טוויטר הקשור לאנונימוס. "שחררו את חברי אנונימוס", קראו בהודעה נוספת.

בעקבות המעצרים יצאה גם קריאה לאנשי אנונימוס, לתקוף את אתר משטרת ספרד, ואכן בשעה זו האתר אינו זמין לגלישה. הפנייה נעשתה בעיקר לאנשים מחוץ לספרד, "כדי שלמשטרה לא יהיה מספיק מידע שיוביל למעצרים נוספים".

ספרד ושלוש מדינות בדרום אמריקה עצרו 25 חשודים בהשחתת אתרי ממשלה וחברות במסגרת קבוצת ההאקטיוויזם אנונימוס. אחד מארבעת החשודים שנעצרו במלאגה ובמדריד שבספרד גם מואשם בכך שפרסם את פרטיהם של שוטרים ושומרי ראשם של בני המלוכה הספרדית וראש הממשלה.

חשודים נוספים נעצרו בארגנטינה, צ'ילה וקולומביה, ו-250 פרטי ציוד מחשבים נתפסו בערים שונות, מסר האינטרפול. העצורים חשודים בין היתר בתקיפה של משרד ההגנה של קולומביה, ושל חברת החשמל Endesa בצ'ילה. "התקפות הסייבר האלה מבוצעות לעתים בידי בודדים, אולם הם נתמכים בידי רבים ששילבו כוחות וידע כדי לבצע אותן", מסרה משטרת ספרד. "החשודים שנעצרו היו בעלי ידע נרחב במחשבים".

אנונימוס אחראים לשורה ארוכה של תקיפות של מוסדות ממשלתיים, חברות וארגונים ברחבי העולם. רק השבוע נחשפו בוויקיליקס מיליוני הודעות אימייל של חברת המודיעין הפרטית סטרטפור, אליה פרצו האקרים של אנונימוס.

שניים מארבעת העצורים בספרד נותרו במעצר, בעוד שני אחרים, ובהם נער בן 16, שוחררו בערבות. הם מואשמים בהשחתת אתרים של חברות ומפלגות פוליטיות. בין היתר הם חשודים שהוסיפו ניבים לתמונות של פוליטיקאים. על פי המשטרה, הקבוצה פתחה חדר צ'ט שבו הם תיאמו את המתקפות שלהם בספרד ובאמריקה הלטינית.

ביוני עצרה משטרת ספרד כמה אזרחים שהשתייכו לטענתה לאנונימוס ונחשדו בתקיפת אתרים שונים ובהם חנות הפלייסטיישן של סוני, אתרי ממשלות, חברות ובנקים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ