"מארס השחור" של אנונימוס: "החרימו סרטים, משחקים ומוסיקה" - ברשת - הארץ

"מארס השחור" של אנונימוס: "החרימו סרטים, משחקים ומוסיקה"

בזמן שפעילי הארגון נעצרים, חבריהם בארה"ב מחריפים את המאבק בחקיקה האנטי-פיראטית וקוראים להכות בחברות המדיה בנקודת התורפה שלהן - הכיס

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ספי קרופסקי

בעוד פעילים של אנונימוס נעצרים באמריקה הלטינית ובספרד, חבריהם בארה"ב מתכוננים למבצע נוסף במסגרת מאבקם בפעילות של חברות המדיה ומחוקקים נגד פיראטים, במסגרתו הם הכריזו על החודש הבא כ"מארס השחור".

אומנם שני חוקים אנטי-פיראטיים כבר נגנזו בוושינגטון בחודש שעבר בעקבות המחאה, אך חוק נוסף שנועד להגן על ילדים מפורנוגרפיה פיראטית באינטרנט (PCIPA-protecting children from internet pornographers), עדיין מקודם, וברקע ניצבת גם סגירת אתר ההורדת מגה-אפלואד.

בהודעה שפרסמו פעילי אנונימוס הם מבקשים מהציבור להימנע במהלך החודש מרכישת אלבומים, מהורדת שירים באופן חוקי או לא חוקי, מצפייה בסרטים בקולנוע או במחשב, מרכישת משחקי מחשב, תקליטורים או ספרים. במלים אחרות, מבקשים הפעילים מהציבור להימנע מצריכת תכנים שיכולים להופיע גם ברשת, מתוך רצון לפגוע בחברות המסחריות "במקום שזה באמת כואב להן, ברווחים", כך לפי ההודעה שפורסמה.

צילום: רויטרס

"המתינו עוד 4 שבועות כדי לקנות את המוצרים הללו באפריל, תצפו בסרט קצת מאוחר יותר", נכתב בהודעה", "אם תחזיקו מעמד במשך 4 שבועות, זה יותיר חלל גדול בכמות המכירות של חברות הבידור והמדיה ברבעון הראשון. מכה רווחית שעליה ישקיפו ממשלות ברחבי העולם, בעת שמניות החברות יצפצפו עקב אובדן ההכנסה". את ההודעה חותמים הפעילים במילים: "לא נסבול מצב שבו חברות המדיה משדלות למען חקיקה שתצנזר את האינטרנט".

ההודעה תפסה תאוצה בטוויטר וברשתות החברתיות, ורבים הודיעו כי הם מתכוונים להצטרף ליוזמה. עם זאת, היו כאלה שהגדירו אותה כ"רעיון הטפשי ביותר" ששמעו עליו, והביעו ספקנות רבה שההמון יצטרף ליוזמה השאפתנית.

הלילה הפילו האקרים הקשורים לקבוצת אנונימוס את אתר האינטרפול, בתגובה למעצרם של 25 חברי הקבוצה בספרד ובאמריקה הלטינית. "טנגו למטה interpol.int. אנונימוס אינו ארגון פשע", נכתב בהודעת בחשבון טוויטר הקשור לאנונימוס. "שחררו את חברי אנונימוס", קראו בהודעה נוספת. בעקבות המעצרים יצאה גם קריאה לאנשי אנונימוס, לתקוף את אתר משטרת ספרד, ואכן בשעות הבוקר הוא לא היה זמין לגלישה. הפנייה נעשתה בעיקר לאנשים מחוץ לספרד, "כדי שלמשטרה לא יהיה מספיק מידע שיוביל למעצרים נוספים".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ