ראש קבוצת ההאקרים LulzSec היה סוכן של האף-בי-איי

הסוכנות הפדרלית הודיעה על מעצרם של חמישה חברים נוספים בקבוצה, תודות לפעולתו של מנהיגה, Sabu

צ'רלס ארתור, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צ'רלס ארתור, גרדיאן

האף-בי-איי היכה מכה קשה את קבוצות "ההאקטיביסטים" (ההאקרים האקטיביסטים) אחרי שעצר חמישה חברים בקבוצת LulzSec,  וחשף כי ראש הקבוצה, המכונה Sabu, שימש סוכן שלהם מאז אמצע 2011.

סאבו, ששמו האמיתי הוא הקטור חאווייר מונסגור, הואשם ב-12 סעיפים של קשירת קשר לביצוע פריצה למחשבים ובפשעים נוספים בבית משפט פדרלי. מונסגור, מובטל תושב ניו יורק בן 28, הודה בביצוע התקפות נגד פייפאל ומסטרקארד, כך גילו מסמכי בית משפט במנהטן ביום שלישי. האישומים הוגשו באמצעות טופס המעיד על כך שסאבו משתף פעולה עם הממשל. חמישה בני אדם נוספים, שניים בבריטניה, שניים באירלנד ואחד בשיקגו נעצרו או הואשמו בידי האף-בי-איי היום.

LulzSec, קבוצה שמונה עד כ-10 חברים, ואנונימוס קיבלו עליהן אחריות לשורה של תקיפות נגד חברות ומוסדות, כולל הסי-איי-אי, הסוכנות הבריטית למלחמה בפשע המאורגן, חברת סוני ואתרי ממשל במקסיקו. אבל הגילוי המדהים שמנהיג LulzSec שיתף פעולה עם האף-בי-איי עשוי להוביל למעצרם של האקרים נוספים, גם בקבוצת אנונימוס. איש האף-בי-איי אמר לרשת פוקס האמריקאית כי "זו מכה הרסנית לארגון. אנחנו כורתים אל הראש של LulzSec".

LulzSec היא קבוצה שנולדה מתוך אנונימוס בתחילת 2011 ועסקה בשורה של תקיפות של ארגונים. אולם המתחים בתוך הקבוצה נחשפו כשצ'טים של הקבוצה פורסמו ביוני 2011. לפי החשיפה, סאבו נאבק לשמור על סדר בקבוצה, אחרי שחלק מהחברים החלו לחשוש שהם הלכו רחוק מדי כשתקפו אתר הקשור לאף-בי-איי.

באותה עת הוא עדיין לא החל לעבוד עם הרשויות הפדרליות, אבל לדברי פוקס, האף-בי-איי עקב אחריו, כנראה בעזרת מידע שנאסף בידי האקרים יריבים כמו Jester, שפעלו נגד LulzSec. ג'סטר היה אחד ההאקרים שקישרו בין הפסבדונים סאבו למונסגור בשנה שעברה. אחד הרמזים לכך שהוא נלכד היה בקיץ שעבר, כשחשבון טוויטר שלו נדם לפתע, לאחר זמן רב שבו היה פעיל מסביב לשעון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ