התחרות שאמורה למלא את שורות לוחמי הסייבר של בריטניה - ברשת - הארץ

התחרות שאמורה למלא את שורות לוחמי הסייבר של בריטניה

בממלכה המאוחדת משוועים למומחי מחשבים שיצטרפו לחברות ולארגוני הביטחון, ומקווים שאירוע Cyber Security Challenge ימשוך צעירים לתחום

אי-פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אי-פי

אירוע שהתקיים בבריטניה בסוף השבוע נועד למלא את שורות לוחמי הסייבר באנשים כשרונים שיכולים להתמודד עם האתגרים של אבטחת מידע בימינו. במסגרת אירוע Cyber Security Challenge, שבין יוזמיו נמצאת סוכנות הביון הבריטית GCHQ, הוזמנו לוחמי סייבר חובבים לצוד תוכנות זדוניות, להקים פיירוולים ולסכל מתקפות דמה בשורה של סימולציות.

בנאום הנעילה של התחרות שהתקיימה במוזיאון המדע בבריסטול אמרה השרה לביטחון פנים ומלחמה בטרור, פאולין נוויל ג'ונס, כי "זרימת האנשים שיש לנו כרגע רחוקה מלהיות מספיקה", והזהירה כי פער היכולות הוא ש"מאיים על העתיד הכלכלי של המדינה הזו".

התחרות נועד לסייע לגשר על הפער, ולמשוך אלפים שמבלים שבועות בשיפור האבטחה של רשתות ביתיות, גילוי נקודות תורפה בתוכנות וסריקת כוננים קשיחים מקולקלים בשורה של מבחנים שנבנו בידי חברות כמו QinetiQ, העובדת עם משרד ההגנה הבריטי, וחברת האבטחה סופוס.

התחרות אורגנה בידי גוף הביון הטכנולוגי ה-GCHQ ויחידת פשעי המחשב של הסקוטלנד יארד - סימן לעניין של הממשלה בתמיכה בשדה המתפתח במהירות.

הממשלה משקיעה 650 ליש"ט כדי לשפר את יכולות הגנת הסייבר שלה. הצבא הבריטי פתח לאחרונה מרכז למבצעי סייבר בעיר קורשאם, ובחודש שעבר הודיעה המשטרה על פתיחת שלוש יחידות פשעי מחשב חדשות.

מארגנת התחרות, ג'ודי בייקר הזהירה כי לא היו די אנשים בעלי ידע מתאים כדי לאייש את המשרות החדשות שנוצרו בתחום, והתלוננה כי יועצי בתי ספר לא חושבים על אבטחת מידע, ומעט מאדי אוניברסיטאות מציעות תארים בתחום.

התחרות היתה סגורה למומחי אבטחת מידע, כך שחלק גדול מתוך כ-4,000 המשתתפים, כמו המנצח סטודנט באוניברסיטת קיימבריג' בשם ג'ונתן מיליקן - היו מדעני מחשב בתחילת דרכם. אחרים היו מהנדסים או חובבים.

ג'ונתן הויל, בכיר ב-GCHQ נשא נאום ובו הזמין את מיליקן ואחרים לבקר במטה הארגון בצ'לטנהם. מיליקן אמר שישמח להיענות להמזנה. "זה לא מקום שכל אחד מגיע אליו".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ