המקום אליו באים גיקים כדי להפוך ללוחמי ג'דיי - ברשת - הארץ

המקום אליו באים גיקים כדי להפוך ללוחמי ג'דיי

עם חרבות אור מפלסטיק וחלל חזרות במרכז מנהטן, אקדמיית הג'דיי של פלין מייקל מקווה להביא קצת מהסרטים האהובים לעולם המציאות

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
קורי קליגנון, ניו יורק טיימס

בערב מערבי השבוע שעבר פלין מייקל צעד באקדמיית הג'דיי, חדר אפלולי שאינו נמצא בגלקסיה רחוקה רחוקה, אלא בחלל חזרות הצופה על כוכב המוות של התנועה בשדרה השמינית במרכז מנהטן.

"מה השעה?" צעק מייקל ללוחמים המסודרים בזוגות ובייהם חרבות מוארת. "עכשיו", השיבו בצעקה אבירי הג'דיי בהפסקה חטופה באימוניהם.

"רואה?, הם שקועים בתוך הרגע", אמר מייקל.

מועדון הג'דיי של ניו יורק מקיים פגישות שבועיות כאן. למתבונן מבחוץ זה עשוי להיראות כמו קרבות מבויימים עם חרבות אור מופעלות בסוללה, אבל למייקל אלה לוחמים צדיקים המתחברים לכוח. אז מה אם המקום מושך את מי שמייקל מכנה "חבורה של חנונים מכורים למלחמת הכוכבים".

קרדיט: newyorkjedi

"הם באים לפה גיקים, ויוצאים לוחמי ג'דיי", הוא אמר.

מייקל, טכנאי קול המתגורר בברוקלין ומגדיר את עצמו "גיק כבד של מדע בדיוני ורוק כבד", נולד כמייקל בראון וגדל ברוד איילנד. הוא סיפר שראה את הסרט הראשון בסדרה 32 פעם ב-1977, שנת יציאתו לאקרנים. הוא זוכר כי בפעם הראשונה בה ראה את לוק סקייווקר לומד על הכוח מאובי וואן קנובי הוא אמר למסך "אני רוצה לעשות את זה".

הבנתי שג'ורג' לוקאס יצר את הארכיטיפ האידיאלי מכל התורות הטובות ביותר שיש לנו", אמר. "הרביצו לי הרבה כשגדלתי, וחרב האור מוציאה ממך את הגיבור החזק, כך שאתה יכול לעמוד על שלך".

מייקל, בן 41, אמר שהוא מלמד את החניכים כיצד להשתמש בכוח כדי להתמודד עם החיים בניו יורק, בין אם במקום עבודה לחוץ, רכבת תחתית עמוסה או בר רועש וסוער.  הוא יצר תורה רוחנית לג'דיי האורבני המודרני, תוך שהוא נשען על ניסיונו עם ריקוד, אמנויות לחימה, סיף ובודהיזם טיבטי.

ביום רביעי בלילה הוא לקח חרב אור מחרש החרבות הנאמן שלו, ג'ייסון סמית, והתחיל לקפוץ ולהסתובב ברחוב, כשהוא מנופף במיומנות את המוט המואר. כל זאת בעת שהוא חומק ממוניות צהובות ומושך קהל של עוברים ושבים.

"זה יותר מסתם ריקוד עם סטיקלייט", הוא אמר. "הראש והגוף שלך צריכים להתאחד כשאתה מנופף בדברים האלה".

מייקל יצר את קבוצת הג'דיי לאחר שמופע חרבות אור שהוא וחבריו הציגו בתהלוכת הלאווין ב-2005 משכה התלהבות עצומה. כעת מועדון הג'דיי שלו מעלה מופעים בכינוסי קומיקס, אירועי מלחמת הכוכבים ובימי הולדת של ילדים.

החרבות עשויות מצינורות פוליקרבונט (סוג של פלסטיק) עם תאורה בידית. מחירם יכול לנו בין 100 ל-5,000 דולר. בחלקם האור עובר דרך קריסטל מיוחד, והם מצויידים באפקטים קוליים מנלאכותיים. חניכים מתקדמים מחרבות פשוטות לחרבות מורכבות שהם יוצרים בעצמם. החרב של מייקל עצמו זוהרת באור כתום בשל סיבה מסובכת הקשורה למלחמת הכוכבים 3 - נקמת הסית.

"אומרים כי ג'דיי הוא לא ג'דיי עד שהוא יוצר בעצמו את הנשק שלו", אמר מייקל בחזרה.

שום דבר לא משתווה לחרב אור בכל הנוגע למשיכת נשים, הוא מוסיף, אבל צריך להיזהר. כשהוא העביר את החרב שלו, בשווי 700 דולר, בבר מקומי, אחד הנוכחים ברח איתה בזמן שהוא שתה בירה.

באימון שהתקיים לאחרונה, כ-30 חברים הגיעו עם חרבות הפלסטיק המציצות מתיקי הגב שלהם. היתה שם אשה בת 65 וכמה בני 20 ומשהו, שעדיין לא נולדו כשמלחמת הכוכבים הראשון יצא. הם נפלו על הרצפה, הדפו ודקרו את האוויר באימונים שמייקל העביר להם. לאחר מכן הוא העביר אותם כמה קטעי קרב מתוסרטים מהקנון של מלחמת הכוכבים. ראשית השי-צ'ו,ולאחר מכן, הסורסו.

אז הגיע זמן הקרבות. "עמדות קרב בבקשה", קרא מייק ג'אנג, יועץ עסקי, שהקים השיעור עם מייקל.

החדר נמלא פתאום בשובלי האור הצבעוני של חרבות, בעוד הזוגות תרגגלו קרבות מסובכים.

"להיות רב-אמן זו אחריות אדירה", אמר מייקל, "הילדים האלה מעריצים אותי והעצה שלי צריכה להיות מבוססת".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ