אל גור: הגיע הזמן לכבוש מחדש את הדמוקרטיה בכלים דיגיטליים - ברשת - הארץ

אל גור: הגיע הזמן לכבוש מחדש את הדמוקרטיה בכלים דיגיטליים

סגן נשיא ארה"ב לשעבר דיבר בכנס SXSW והזהיר כי בעלי אינטרסים "עשו האקינג לדמוקרטיה"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אי-פי

סגן נשיא ארה"ב לשעבר, אל גור, קרא למשתתפי כנס South By Southwest באוסטין טקסס (SXSW) להשתמש בכלים דיגיטליים כדי לשפר את הממשל. גור ישב ביום שני עם מייסד נאפסטר שון פארקר לשיחה שמשכה אלפים במרכז הכינוסים, ורבים נוספים בשידור החי ברשת.

"עשו האקינג לדמוקרטיה שלנו", אמר גור שהאשים את הקיפאון בוושינגטון את ההשפעה של הכסף הגדול של בעלי האינטרסים.

כדי לתקן את מה שהוא כינה הממשלה האמריקאית הלא מתפקדת, גור קרא לקהל להניע תנועת "לכבוש את הדמוקרטיה". הוא הוסיף כי יש ליצור ולהשתמש בכלים דיגיטליים ובמדיה חברתית כדי "לשנות את השיח הדמוקרטי".

גור דיבר על "דמוקרטיית ויקי", על פלאש מוב דיגיטליים שחושפים את האמת.

אל גור ב-SXSWצילום: רויטרס

פארקר, שגולם על ידי ג'סטין טימברלייק בסרט הרשת החברתית, נעשה מעורב בפוליטיקה בהשקעתו ב-Votizen, רשת מקוונת של בוחרים שמנצלת רשתות חברתיות לקידום נושאים חשובים להם. הא גם יושב בדירקטוריון של NationBuilder, שמנסה גם היא להביא ולארגן שינוי חברתי.

פארקר אמר כי הוא מאמין שמדיה חברתית עדיין רק בחיתוליה בכל הנוגע ליכולות לעורר לפעולה. הוא ציין את התגייסות האינטרנט נגד חוקי SOPA ו-PIPA כרמז לעוצמה של רשתות חברתיות, וכינה אותה "האביב הגיקי".

שניהם מתחו ביקורת על תפקידה של הטלוויזיה בבחירות ובמשחק הפוליטי, ופרקר אמר כי השינוי לא יבוא מהמערכת הפוליטית. לקול התשואות השיב גור "אני יכול לאשר את זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ