גוגל מזמינה אתכם לשיט באמזונס באדיבות Street View - ברשת - הארץ

גוגל מזמינה אתכם לשיט באמזונס באדיבות Street View

עם רכבי צילום על תלת אופן ועל סירות, צילמו צוותי גוגל 50 אלף תמונות של הנהר, הג'ונגל וכמה מהכפרים באזור שפך האמזונס. עכשיו אתם יכולים לבקר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

גוגל Street View, שמאפשר לטייל ברחובות ערים שונות ברחבי העולם, מזמין את הגולשים החל מאתמול להצטרף גם לטיול ושיט באמזונס. בפוסט בבלוג של גוגל מסופר כי צילום שפך האמזונס החל באוגוסט האחרון בידי צוותים של גוגל Street View וגוגל ארץ (Earth).

גוגל ציינה כי הפרויקט אינו מכסה את כל אורך האמזונס אלא את החלק המרכזי של הריו נגרו, כמו גם יובלים שונים של הנהר, חלקים מיער הגשם ובטומבירה, "הקהילה הגדולה ביותר בשמורה", זאת בנוסף לקהילות אחרות באזור. בפוסט סיפרה גוגל עוד כי סך הכל צולמו שם כ-50 אלף תמונות.

כמובן שהתנאים המיוחדים של הג'ונגל והנהר הצריכו גם התאמות מצידה של גוגל. החברה החליטה לשלוח את התלת אופן המצוייד בציוד הצילום המורכב של Street View, שמצלם ב-360 מעלות, כדי שכאשר יהיה צורך לצלם בנהר ניתן יהיה לקשור את האופניים לסירה. בשביל צילום הכפרים גייסה גוגל תושבים מקומיים שיסייעו בדיווש. עובדי ארגוני סיוע מקומיים הוכשרו בטיפול בציוד, והמצלמות אמורות להישאר מאחור כעת עם השלמת הפרויקט.

המבצע בוצע בשיתוף עם הקרן לשמירת הסביבה האמזונית (FAS), שראש הפרויקט מטעמה, גבריאל ריבנבוים, אמר עם השקתו באוגוסט כי "חשוב לנו להראות לעולם את הסביבה הזאת, את האנשים החיים כאן ולגייס את תשומת לב הציבור למאבק נגד כריתת העצים".

4 מתוך 4 |
בית ספר בטומבירה באמזונסצילום: גוגל
1 מתוך 4 |
אורחת לא קרואהצילום: גוגל
2 מתוך 4 |
בנהר האמזונסצילום: גוגל

גוגל Street View החל את דרכו ככלי שנועד רק ל"טיול" ברחובות. אבל, עם הזמן הוא הולך ונכנס למקומות ותחומים נוספים. בחודשים האחרונים הוא גם נכנס לתוך קניונים ושדות תעופה בארה"ב ובמדרונות אתרי הסקי בשווייץ.

בשנה שעברה החלה גוגל להפעיל את פרויקט Street View גם בישראל, לאחר שהוא קיבל את אישור משרד המשפטים.

קרדיט: גוגל

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ