לסייר במוזיאון ישראל בלי לקום מהמחשב

המוזיאון בירושלים הצטרף לכ-150 מוזיאונים וגלריות בפרויקט האמנות של גוגל, ועכשיו אפשר לטייל בתצוגות ולצפות בכ-500 פריטים ברזולוציה גבוהה

דניאל ראוכוורגר והארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל ראוכוורגר והארץ

מוזיאון ישראל בירושלים וגוגל הודיעו במסיבת עיתונאים בהשתתפות שרת התרבות לימור לבנת את הצטרפותו של המוזיאון הלאומי לשורת המוסדות הניתנים לסיור בפרוייקט האמנות של גוגל.

תודות לצירוף המוזיאון לפרויקט ניתן עתה לסייר באופן וירטואלי בכל שטחי תצוגות הקבע של המוזיאון, בדומה לשיטוט בגוגל Street View. כמו כן, האתר החדש של המוזיאון, במסגרת פרויקט האמנות, יאפשר לצפות בתקריב של 520 פריטים מן האוסף ברזולוציה גבוהה.

בין היצירות מהמוזיאון הירושלמי אפשר למצוא את הציור חבצלות המים של קלוד מונה, צלמית של האל רשף מתקופת הברונזה ומסכת אבן מהתקופה הנאוליתית, לפני כ-9,000 שנה. היא נחשבת לאחת הקדומות שנמצאו.

פרוייקט האמנות של גוגל, שהושק לראשונה בשנה שעברה, כלל תחילה מספר מצומצם של מוזיאונים בינלאומיים. השנה החליטה החברה להרחיב את הפרוייקט ולכלול מוזיאונים רבים נוספים, כמו גם גלריות. מעתה הפרויקט כולל 151 שותפים באירופה, אמריקה, אסיה.  ואפריקה. בין המוזיאונים אפשר למצוא את המטרופוליטן בניו יורק,מוזיאון ואן גוך, גלריה אופיצי בפירנצה והמוזיאון לאמנות מודרנית בלונדון. ועוד רבים נוספים. בנוסף אפשר גם לבקר בבית הלבן.

מוזיאון ישראל בגוגל ארט

כמו במוזיאון ישראל לאמנות, הפרויקט מציע לצפות בכ-30 אלף יצירות מהמוזיאונים השונים ברזולוציה גבוהה.בנוסף ניתן לחפש יצירות אמנות לפי תקופות, אמן או סוג יצירה, ולבנות גלריה אישית באמצעות כלי שגוגל מכנה My Gallery.

ראוי לציין כי המוזיאון שהתיר לגוגל לצלם את היצירות שלו, מסרב לאפשר לחנה יריב, עורכת מרכזית בפורטל הארכיאולוגיה בוויקיפדיה לצלם יצירות במוזיאון, זאת לטענתו בשל החשש שהשימוש החופשי בתמונות של ויקיפדיה יאפשר לפרסומים מסחריים שישלבו את התמונות. המוזיאון ציין בין היתר כי בהעלאה של התמונות לוויקיפדיה, קיימת חובה לפתוח את התמונות לשימוש חופשי, אם כי בוויקיפדיה קיימות תמונות שאינן מוגדרות כחופשיות בשימוש, והרשיון שלהן מתיר שימוש בערך הספיציפי בלבד. בגוגל ציינו כי במקרה של פרויקט האמנות זכויות היוצרים נשמרות למוזיאון.

קרדיט: גוגל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ