האם תמונה בפורום אל קאעדה היא איום על ניו יורק? - ברשת - הארץ

האם תמונה בפורום אל קאעדה היא איום על ניו יורק?

בתמונה שעלתה בפורומים נראה קו הרקיע של מנהטן ומעליו הבטחה "לחזור לעיר בקרוב". האף-בי-איי החל לחקור אם מדובר באיום מפורש

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רויטרס

אנשי חוק ולוחמה בטרור בארה"ב מנסים לפענח כמה מסרים באתרים המזוהים עם אל קאעדה. בין היתר הם חוששים כי אחד המסרים כולל איום על תקיפה מתוכננת בניו יורק. המסר הוא תמונה של קו הרקיע של מנהטן עם הכיתוב "אל-קאעדה - בקרוב שוב בניו יורק".

ההודעה הועלתה בפורום אנצאר אל מוג'אהידין, שנחשב קשור לטליבאן באפגניסטאן ולטרוריסט בכיר בירדן.

דובר האף-בי-איי מסר כי כוח המשימ המשותף למלחמה בטרור לוקח כל איום על ניו יורק ברצינות ההודעה ברצינות, אולם "אין כל איום ספיציפי או רציני על ניו יורק".

דובר משטרת ניו יורק, פול בראון אמר כי גם כי התמונה נחקרת, אולם ציין כי היא עלתה בחלק של האתר שפועל תחת הכותרת "אמנות ועיצוב". לדברי אוון קולמן, מומחה שעוקב אחרי אתרי אל קאעדה, הדבר מעורר תהיות בדבר אמינות התמונה. "זה אינו מקום שבו מעלים איומים רציניים", אמר.

מתוך Ansar al Mujahiddin Arabic Forum

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות היישר לפייסבוק

הדיווח על ההודעה באתרי אל-קאעדה מגיע יום לאחר שהוושינגטון פוסט דיווח כי כמה אתרים מרכזיים הקשורים לארגון מושבתים קרוב לשבועיים. ב-22 במארס הושבת אתר בשם שומוח אל איסלאם, ומאז הושבתו ארבעה אתרים נוספים. מנהלו של אתר נוסף, פחות מרכזי, כתב בפורום שלו כי "זירת המדיה עדה למתקפה אכזרית של הצלבנים ועוזריהם על טירות התקשורת הג'יהאדית". למרות שאין לכך ראיות חותכות, מומחים אמרו כי אכן נראה שסיבת ההשבתה היא תקיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ