ניצוצות ברשת |

גאדג'טי הרטרו לאייפון

מסתבר שככל שהטכנולוגיה יותר מתקדמת, כך חובבי הרטרו רוצים יותר ויותר להתרפק על זיכרונות העבר. כך קיבלנו את גאדג'טי הקסטה והטלפון חוגה

אתחיל מהסוף - אין ויכוח שהאייפון הפך לחלק מהותי מחיינו. בזמן שב- RIM החברה שמאחורי הבלאקברי מפטרים עובדים - באפל ממשיכים לשגשג. מפתחים ויצרני גאדג'טים עובדים קשה כדי לספק לנו כלים ואפליקציות שישפרו את השימוש ואת החוויה במכשיר האייפון.

גאדג'טים רבים לוקחים אותנו קדימה, עם שיפור החוויה, תוספות מקצועיות לבעלי מקצוע כצלמים, תוספות פונקציונאליות לשיפור ולשדרוג תחביבים כרוכבי אופניים ותוספות מגניבות לבני הנוער. ומה עם העבר הרחוק? הרי לא שכחנו אותו. זו שאלה מעניינת, מאחר והאייפון הוא לחלוטין ההווה שלנו וכמובן העתיד. מסתבר שככל שהטכנולוגיה יותר מתקדמת, כך חובבי הרטרו רוצים יותר ויותר להתרפק על זיכרונות העבר.

האם אתם אוהבים להיזכר בטכנולוגיה "של פעם"? הבאתי לכם את 11 התוספות והעיצובים הלוקחים אותנו אחורנית בזמן, לעולם בשחור-לבן ועם כבלים שמחברים את הטלפון לקיר. כל המוצרים בטור זה נמכרים בחנויות נוספות לאלו שהצגתי בטור. קבלו את 11 הגאדג'טים הכי רטרו שיש לאייפון:

שעון מעורר

זוכרים את השעון המעורר המסיבי, שהיה מצלצל בעצבים והיה מונח בכל בית על שידת הלילה ליד המיטה? קבלו את האייפון במראה "משודרג" של שעון מעורר נוסח המאה העשרים.

רדיו-טייפ סטריאו

רעיון מעולה. האייפון מתחבר באמצע.

טלפון נייד משנות השמונים

בתקופה ההיא, כשמישהו היה מסתובב עם סלולרי כזה ביד, היו צוחקים ואומרים לו "תמכור, תמכור". היום, כשתינוקות בני שנתיים יודעים לדפדף בין תמונות באייפון, נראה כאילו עברו יובלות מאותה התקופה.

מחשבון כיס

אמנם מדובר בכיסוי אחורי, אך העובדה שהאייפון, שמספק פונקציונאליות מצוינת המחליפה את המכשיר הייעודי הישן לחישובים, מכוסה במראה המחשבון הישן הוא פשוט מדליק.

טלפון חוגה

החוגה מתבקשת, אבל דווקא היא חסרה. זה אינו פוגע במחזיק האייפון הנהדר הבא:

מכונת שירים

האייפוד מתיישב במקום שיצרו עבורו ועל ידי סנכרון בין שני המכשירים מבטיחים לנו חווית האזנה בלתי נגמרת. מאחר וגם כך יש לנו חווית האזנה בלתי נגמרת, מה שעושה פה את ההבדל הוא החזרה בזמן, העיצוב של מעמד האייפון וכמובן האורות המהבהבים:

קסטה לטייפ

היינו יושבים שעות להקליט שירים מהרדיו לטייפ, מעבירים במשך דקות ארוכות את הקסטה להתחלה ומחליפים צדדים במיומנות. כמה קל היום פשוט לבחור את מספר השיר. אבל אי אפשר בלי הקסטה הנוסטלגית.

שלט רטרו למשחקים

ג'ויסטיק, כפתורי קפיצה ותזוזה לצדדים בהחלט מזכירים את העבר הרחוק ביחס לילדי האייפון, המחליקים את האצבעות שלהם במיומנות על מסך המגע של האייפון.

מצלמה ישנה נושנה

כיסוי רטרו לאייפון, שבבסיסו מספק פונקציונאליות של מצלמה ומשמש אותנו בצילום חוויות היום-יום שלנו ולתיעוד כמעט יומיומי.

שפורפרת לטלפון מחוברת בכבל

לא סתם כבל, אלא כבל ספירלה עתיק. אני בטוחה שלא הילדים שלכם ולא האחיינים שלכם יידעו מה לעשות עם הדינוזאור הזה. המוצר הזה נמכר בהרבה צבעים, החל משחור שהוא המקור ועד כתום, צהוב וורוד ועוד:

אי אפשר לסיים טור כל כך נוסטלגי בלי משחקי הגיימבוי:

הכותבת היא רושו יונית, מנכ"לית בניית אתרים דיינמיק-ווב ומרצה במסלול לעיצוב אינטראקטיבי במכללת שנקר. בוער לכם להציג אתר או אפליקציה ברמה בינלאומית? אני ממתינה לכם בפייסבוק ואהיה כאן גם בשבוע הבא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות