יום אחרי פרסום סרטון המחאה נגד קשת: הצ'ק הגיע - ברשת - הארץ

יום אחרי פרסום סרטון המחאה נגד קשת: הצ'ק הגיע

בני הזוג שפיר, שהתלוננו על שקשת לא שילמה להם על מערכון שיצרו ל"ארץ נהדרת" בקיץ, העלו ליוטיוב סרטון חדש ובו סיפרו כי הצ'ק הגיע במונית

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

יום לאחר שהעלו אסף שפיר ומיכל קליין-שפיר, בני זוג ויוצרי סרטים, סרטון מחאה נגד קשת על כך שלא שילמה להם את שכרם, הודיעו השניים כי הגיע "סוף טוב" לסיפור.

מדובר במערכון "שכונת חיים באוהלים" שצולם על רקע מאהל רוטשילד שהחל את המחאה החברתית בקיץ. "קשת" רכשה מבני הזוג אסף ומיכל קליין-שפיר את המערכון, עבור התוכנית "ארץ נהדרת". במחאה על העיכוב בתשלום, העלו השניים קליפ ל"יוטיוב", בו שטחו את טענותיהם בפני הזכיינית.

"עשינו את הסרטון באופן עצמאי בתקופת המחאה", סיפר אתמול שפיר ל-TheMarker. "קשת פנו אלינו מיוזמתם וקנו את הסרטון להקרנה חד פעמית, רק שהם שכחו לשלם. בחוזה כתוב שוטף +60, אולי 90, אני לא ממש זוכר. זה אומר שזה היה כמעט לפני שנה. כתבנו להם שלושה מיילים לגבי התשלום, פנינו אליהם בפייסבוק, התקשרנו גם למפיקה עצמה - אבל זכינו להתעלמות מוחלטת במשך חודשים".

"מדובר על סכום זעום. יש פה משהו נורא ברור ופשוט – קשת רצתה לרכוב על עניין המחאה כמו הפוליטיקאי הכי קטן. הדבר האירוני בכל הסיפור שהם קנו סרטון מחאה ועשקו את האמן הצעיר. מדובר בסכומים מאוד פעוטים. הכסף זה לא העניין, אלא יש כאן משהו עקרוני של דוד מול גלית. זה מה שנורא הכעיס אותנו ועומד בבסיס המוטיבציה שלנו לעשות את הסרטון הזה. אם זה הטון שקשת ותכנית הדגל שלה נותנים לתעשייה הזאת, זה עצוב מאוד. אנחנו אנשים פשוטים מאוד, אבל ערכיים מאוד וחשוב לנו שהסרטון יגיע לכולם, כי זה כואב לנו".

קרדיט: antwirx

כאמור, היום בני הזוג הודיעו כי הסיפור הגיע לסוף טוב. גם את ההודעה החדשה הם העלו לערוץ שלהם ביוטיוב בסרטון נוסף בו זימרה קליין-שפיר את הסוף של הסיפור. "הסרטון עלה ותוך שעה טלפון מההפקה. הם לא ידעו , טועים.. טעות.. טעית".

"אבל איזה עולם מקסים ומסתבר שכשרוצים שולחים ת'צ'ק גם במונית", שרה כשברקע נהג המונית שהביא את הצ'ק. אתמול מסרה קשת כי העניין נמצא בבדיקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ