איך תחליפו את חשבון ברירת המחדל בג'ימייל ובשאר שירותי גוגל

גוגל מפשרת לעבור בנוחות בין חשבונות, מבלי שתצטרכו לצאת מאחד כדי להפעיל את האחר. אבל, אם תרצו לשנות את החשבון שייפתח בכל פעם, זה כבר סיפור אחר

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

השימוש בחשבונות גוגל במחשב משותף יכול להיות מעיק. כל פעם צריך לצאת מחשבון אחד ולהיכנס לשני. החברה אמנם מאפשרת זה שנתיים להפעיל חשבונות מרובים בחלק מהשירותים שלה, אולם הם דרשו לחיצה על כפתור Switch User וכניסה לחשבון השני.

לאחרונה היא שיפרה את מנגנון החלפת משתמש והוסיפה רשימה של כל החשבונות הרשומים בתוך דף החשבון - מדהים כמה החיסכון הזה, של קליק אחד בלבד יכול להשפיע על תחושת הנוחות בשימוש.

השיטה אמנם לא פעילה בכל השירותים של החברה, אבל כמה מהמרכזיים בהם נמצאים ברשימה, ובהם בין היתר ג'ימייל, גוגל חדשות, iGoogle, גוגל פלוס, גוגל רידר ואחרים. אם אתם רוצים להפעיל חשבונות מרובים או לחילופין להפסיק זאת, תוכלו לעשות זאת בדף הבא.

ואולם השיטה של גוגל לא חפה מבעיות. כשגוגל שינתה לאחרונה משום מה, שבכל פעם שפתחתי את ג'ימייל, את ה-Reader שלי או שירותים אחרים התברר לי שאני לא מוזמן. משום מה אשתי, שמבלה אולי אחוז מהזמן שאני מבלה מול המחשב, נבחרה להיות חשבון ברירת המחדל. זה עשוי פשוט מעצבן שבכל פעם שאני נכנס לשירות צריך לשנות את המשתמש.

צילום: בלומברג

הפיתרון, כך מתברר, פשוט, טפשי ולא הכי נוח. לעת עתה בכל אופן, אי אפשר להגדיר חשבון כחשבון ברירת המחדל באופן קבוע. ברירת המחדל נקבעת על ידי החשבון שנכנס ראשון. רוצים לשנות ברירת מחדל? אין בעיה, תצאו מהחשבון השולט, מבלי לצאת מהשני. היכנסו שוב, והחלפתם את ברירת המחדל. עכשיו רק נותר לי לקוות שאשתי לא תחזיר את המצב לקדמותו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ