מייסד מיקרוסופט ביל גייטס - עכשיו גם גיבור קומיקס

סיפור חייו של גייטס בגירסת הקומיקס יתפרסם מאוחר יותר החודש. בכך הוא יצטרף לדמויות מוכרות נוספות מעולם הטכנולוגיה, כסטיב ג'ובס ומארק צוקרברג

עודד ירון

ביל גייטס, מייסד מיקרוסופט, עומד להצטרף למארק צוקרברג וסטיב ג'ובס ולהפוך לגיבור חוברת קומיקס.

החוברת שתיקרא "Bill Gates: Co-Founder of Microsoft" (ביל גייטס: מייסד-שותף של מיקרוסופט) תעקוב אחר אירועים מרכזיים בחייו של גייטס, כמו הקמת החברה ב-1975 עם שותפו פול אלן ונישואיו למליסה. ליצירה האחרונה אחראית חברת Bluewater Productions, שיצרה גם את החוברות על מייסדי פייסבוק ואפל. בנוסף החברה אחראית לקומיקס על שר, ג'סטין ביבר ואחרים.

בתקופה הארוכה שבה גייטס עמד בראש החברה הוא צבר לעצמו לא מעט מבקרים ושונאים. זאת בין היתר בשל האסטרטגיות הכוחניות של החברה בקידום מוצריה, ובראש ובראשונה, מערכת ההפעלה חלונות וחבילת היישומים אופיס.

אולם, מאז עזיבתו את תפקידו כמנכ"ל מיקרוסופט ב-2008, גייטס מקדיש את עצמו  לפעילות פילנטרופית עניפה ולניסיון לקדם את אוכלוסיית העולם המתפתח באמצעות טכנולוגיה ופיתוח מדעי. לצורך זה הקימו בני הזוג גייטס את קרן ביל ומלינדה גייטס, משקיעה בשלל פרויקטים, ובהם היוזמה לתת חיסוני פוליו דרך הפה, השקעה במלחמה במלריה ועוד פרויקטים רבים אחרים.

בנוסף, גייטס חבר למשקיע הנודע, המיליארדר וורן באפט, בהקמת "Giving Pledge", יוזמה שמטרתה להביא את העשירים הגדולים ביותר של ארה"ב להבטיח לתרום לפחות כמחצית מהונם לצדקה. לאחרונה נוספו ליוזמה 12 מיליארדרים נוספים, ובהם אדגר ברונפמן, איילון מאסק ומייסד ברודקום, הנרי סמואלי.

חוברת הקומיקס תהיה זמינה גם בפורמט דיגיטלי לקוראים כמו הקינדל והנוק של בארנס אנד נובל. היא זמינה להזמנה מוקדמת באמזון במחיר של שמונה דולר.

תגובות