עודד ירון

אתר הפורנו הידוע לשמצה IsAnyoneUp.com נסגר בסוף השבוע ושם הדומיין הועבר לידי קבוצה הפועלת נגד בריונות ברשת.

מקים האתר האנטר מור הודיע על השינוי בהודעה שפרסם באתר, שהועבר לידי bullyville, אתר שעוסק בבריונות רשת. מור כתב כי הוא סוגר את האתר אחרי יותר אחרי יותר משנה של פעילות. "זה מטורף לחשוב שכמה פוסטים שהעלתי עם חברים שלי כדי לנקום בכמה בחורות ששברו לנו את הלב התגלגלו לכך. התחלתי את האתר עם אפס דולרים, היו לי 120 דולר בחשבון והייתי צריך לבקש מאמא שלי את כרטיס האשראי כדי לשלם את חשבון השרת שעמד על 9 דולר".

האתר נהג לפרסם תמונות עירום של גברים ונשים בעירום לצד תמונות של הפרופילים שלהם בפייסבוק. בחלק ניכר מהמקרים מדובר בתמונות ששלחו בני או בנות זוג שנפרדו ורצו לנקום באהוביהם לשעבר. מור סיפר לווילג' ווייס, בכתבה שהתפרסמה החודש, כי האתר הכניס עד 13 אלף דולר בחודש מפרסומות. אם כי, לדבריו, ההכנסות לא היו קבועות, ורובן הופנו לאחזקת האתר.

האתר קומם עליו ביקורת וזעם רב ברשת ומחוץ לה, וגרר איומים משפטיים ואף תקיפה נגד מור. הוא נדקר בידי אשה שארבה לו סמוך לביתו. במקרה נוסף אנשים זרים ניסו להיכנס לחצרו. מור העסיק גם חברת אבטחה שאמונה על הגנת האתר מפני מתקפות ההאקרים התכופות. מור נהג להתייחס לביקורות בשוויון נפש, ואמר כי האשם הוא באנשים שמצלמים את עצמם בעירום. בנוסף פרסם מור תמונות של מכתבי השטנה והאיומים שקיבל. הוא עצמו נהג לפרסם תמונות עירום שלו.

בהודעה שפורסמה בסוף השבוע סיפר מור כי מאז השקתו האתר זכה ליותר מ-500 מיליון צפיות, והסביר כי התחבר למייסד BullyVille, ש"עזר לי להבין שהכשרונות שלי בתכנות וברשתות חברתיות יוכלו להיות מנוצלים לכיוונים חיוביים, ודיברנו על דרכים שבהן אני אוכל לעבור הלאה, מה שהחלטתי לבסוף לעשות", כתב והוסיף כי ייתכן שיכתוב באתר BullyVille.

מייסד אתר Bullyville, ג'יימס מקגיבני, כתב בהודעה כי IsAnyoneUp.com "לא הועיל לציבור. לכן הוא נסגר".

"יש מיליוני נשים וגברים שמודים על כך ש-IsAnyoneUp.com לא פעיל. עורכי דין, וחברות ענק ניסו להסיר אותו מהאינטרנט ללא הצלחה. Bullyville הצליח לעבוד בשיתוף עם האנטר כדי לעשות זאת". הוא הבהיר כי רכש רק את שם הדומיין, ולא את הזכויות לכל תמונות העירום שהסעירו את הרשת, וביקש מגולשים לא לשלוח לו תמונות נוספות, מפני שהם מתנגדים למודל העסקי הקודם של האתר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ