שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האם גוגל דרייב מאפשר לגוגל להשתלט על הקבצים שלכם?

גולשים רבים חוששים כי תנאי השימוש של Google Drive, שירות הענן של החברה, מאפשרים לה לעשות כרצונה עם הקבצים, בניגוד לדרופבוקס ו-SkyDrive, אך השוני ביניהם אינו כה גדול

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

גוגל ספגה הלילה קיתונות של ביקורת בשל תנאי השימוש של שירות אחסון הענן החדש שלה גוגל דרייב. גולשים וכותבים התלוננו כי הסכם המשתמש כפי שהוא מופיע באתר החברה מעניק בעצם לגוגל ולחברות הקשורות אליה רשות לעשות כרצונן בתוכן המועלה לשרתי גוגל דרייב.

מדריך: איך תוציאו את המיטב מגוגל דרייב

השירות מאפשר לאנשים לאחסן מסמכים, תמונות, וסרטים על השרתים המרוחקים של גוגל - כך שהם יכולים לגשת אליהם מהמחשב, הטאבלט והסמארטפון או כל מכשיר אחר המחובר לאינטרנט. גוגל הסבירה גם כי גוגל דרייב יאפשר לשתף ולסנכרן מסמכים בין כמה אנשים.

השירותים המתחרים, SkyDrive של מיקרוסופט ו-Dropbox מבהירים כי אין להם כל זכויות על הקבצים "בהעלאת הקבצים והמידע אתה שומר על בעלות מלאה לדברים שלך", כפי שנכתב בדרופבוקס. על פי ההשוואה שעלתה ב-The Verge ובאתרים אחרים,  בגוגל Drive המצב שונה לגמרי:

קרדיט: גוגל

"כשאתה מעלה או מזין תוכן לשירותים שלנו אתה נותן לגוגל (ולאלה שאנו עובדים איתם) רישיון עולמי להשתמש, לאחסן, ליצור מחדש, לשנות, ליצור יצירות נגזרות על בסיס החומר (כמו אלה שנוצרות כתוצאה מתרגומים, התאמות או שינויים אחרים שאנו עושים כדי שהתוכן שלך יעבוד טוב יותר עם השירותים שלנו), להעביר, לפרסם, לנגן אותו בציבור, להציג אותו בציבור ולהפיץ תוכן כזה".

"הזכויות שאתה מעניק ברישיון הזה הן למטרות המוגבלות של ניהול, קידום ושיפור השירותים שלנו, וכדי לפתח חדשים. השירות ממשיך אפילו אם אתה משתמש בשירותים שלנו (לדוגמא, לצורך רישום בתי עסק)".

מוכנים לעלות על הענן של גוגל? ספרו לנו בפייסבוק

אז האם יש סיבה לדאגה? ובכן, ראשית יש לזכור כי מדובר בתנאי השימוש המאוחדים של כל שירותים גוגל, שעוררו גם הם סערה גדולה - מה שלא מנע מהחברה לבצע את האיחוד שלהם ב-1 במארס האחרון. כך שלמעשה נראה שאין פה סיבה לדאגה, אלא סיבות רבות.

ואולם, מי שהחל להפיץ את הפסקאות הללו ברשת, פספס ככל הנראה את הפסקה שקדמה למה שנראה כניסיון של גוגל להשתלט על הקבצים שלכם.

"כמה מהשירותים שלנו מאפשרים לכם להעלות תוכן. אתם שומרים את זכויות הקניין הרוחני, ואתם מחזיקים בתוכן הזה. בקיצור, מה ששייך לכם נשאר שלכם".

ב-The Next Web ביקשו להרגיע מעט את הרוחות. "אנחנו צריכים להבין ראשית מה זה גוגל דרייב - ארונית לאחסון קבצים, עם דגש כבד על מסמכים. עכשיו מה הוא מאפשר לכם לעשות? הוא נותן לכם לקחת את הקבצים שלכם איתכם ולגשת אליהם מכל מקום שבו יש חיבור אינטרנט. אם לא תיתנו לגוגל את הזכות לאחסן, להשתמש וליצור מחדש את המסמכים, היא לא תוכל לעשות את זה".

אחרים ציינו כי למרות צפירת ההרגעה, העובדה שגוגל שומרת לה את הזכות להמשיך לעשות כרצונה בחומר אחרי שאתם מתנתקים, ממשיכה לגרום להם אי נוחות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ