יועץ המדיה החברתית של אובמה: ברשת אתה חייב לדבר עם מתנגדיך - ברשת - הארץ

יועץ המדיה החברתית של אובמה: ברשת אתה חייב לדבר עם מתנגדיך

"אחד הלקחים הבסיסיים שלנו הוא שחייב לשלוט על השיח", אמר מייקון פיליפס. "מה שבאמת חשוב זה להיות שותף בשיחות המתנהלות ברשת"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ספי קרופסקי

מייקון פיליפס, יועץ הניו מדיה של נשיא ארה"ב המתארח בישראל, ערך היום (שני) מסיבת עיתונאים במרכז הבינתחומי בהרצליה. בין השאר התייחס פיליפס, שייעץ לברק אובמה בקמפיין הבחירות שניהל ב-2008, לאופן שבו נדרשים פוליטיקאים כיום להתנהל ברשתות החברתיות, ואמר כי הם חייבים להיות מוכנים לשיח גם עם אנשים המתנגדים להם.

"אחד הלקחים הבסיסיים שלנו הוא שאתה חייב לשלוט על השיח", אמר פיליפס, "במדיה המסורתית לא היתה בעיה לעשות זאת, אך ברשתות החברתיות היום מה שבאמת חשוב זה להיות שותף בשיחות המתנהלות ברשת, בין אם הן שליליות או חיוביות. אנשים יתהו למה הקול שלך לא מיוצג". לדבריו, "אתה צריך להיות מעורב בשיח עם אנשים שלא מסכימים איתך ולהבין שאתה לא מדבר רק עם תומכיך אלא גם כאלה שמתנגדים לך".

מסיבת העיתונאים עם פיליפס נערכה במסגרת כנס DIGIT2012. פיליפס עצמו הגיע לישראל במסגרת משלחת שאורגנה על ידי מטה ההסברה הלאומי ומשרד החוץ.

פיליפס התייחס גם למצבים שבהם מוצפת הרשת בשמועות, עוד לפני שיצאה הודעה רשמית מצד המדינה - דוגמת הצהרת הנשיא בנוגע לחיסולו של אוסמה בן-לאדן בשנה שעברה. "ברגע שסיפור מגיע לרשתות החברתיות, בין אם מדובר בנושא שהוא מועדף על ידינו ובין אם לא, אנחנו חייבים לשים לב ולהתייחס אליו. אנשים מדברים על נושאים שחשובים להם, והממשל חייב לספק להם זווית לזה".

מייקון פיליפס במרכז הבינתחומי בהרצליהצילום: אורן שלו

בנוגע לתגובות שליליות ברשת אמר פיליפס כי "אנחנו מאמינים שצריך לשמור על פתיחות ועל חופש הדיבור. אנחנו לא מגבילים את השיח גם אם הוא לא תמיד חיובי. חשוב לנו שאנשים לא יבססו את הדעה האישית שלהם על מידע לא נכון".

במהלך מסיבת העיתונאים נמנע פיליפס מלענות על שאלות הנוגעות לקמפיין הבחירות של 2012, אך הסכים לציין כי מאז קמפיין המדיה הקודם, שלו היה שותף ב-2008 - נוספו "המון אתגרים". לדבריו, "המדיה החברתית השפיעה בצורה גדולה מאוד על מעגל החדשות – אפילו יותר משחשבנו שיקרה ב-2008".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ