מאי כחול לבן בניצוצות ברשת

5 האתרים הנבחרים של השבוע

בין טיימליין של אלף שנה לאתרים שלא מפחדים מגלילה. יש לכם אתר יפייפה, דף פייסבוק ייחודי או אפליקציה מעוצבת? שלחו לנו מייל ואולי גם הם יופיעו בטור הבא

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יונית רושו

בסוף השבוע שעבר הכרזנו על חודש מאי כחול-לבן בניצוצות ברשת. במה לאתרים ישראליים המעוצבים ברמה בינלאומית, כמו כן לאפליקציות ישראליות המעוצבות ללא דופי או עמודי פייסבוק ייחודיים.

קיבלתי עשרות פניות ועל כך התודה. חלקן קישורים לאתרים המוכרים או משווקים מוצרים ישראליים, ללא התייחסות לנושא העיצובי, על כן אחדד שאני מתמקדת (הפעם) בפן העיצובי ברשת, ברמה של עיצוב האתר ולא במוצרים עצמם.

בנוסף לעיצוב המצוין, היה תענוג לראות אתרים ישראליים שנכתבים ב- html5, הגרסה המעודכנת ביותר של שפת בניית האתרים. הרוב חוששים להעז ולהתקדם, בעיקר עקב ריבוי השימוש בארצנו בדפדפנים ישנים שאינם תומכים בכך. ובכל זאת, הצטערתי לראות שרוב האתרים שראיתי שכן מצהירים על html5 אינם עושים בפועל שימוש במאפיינים ובהגדרות של השפה החדשה.

עברתי על כל הדוגמאות, אפליקציות, עמודי פייסבוק ואתרי אינטרנט ששלחתם אליי ובחרתי בקפידה את האתרים, שמצאתי בעיצוב שלהם התייחסות לטרנדים בינלאומיים עכשוויים.

בהזדמנות זו אתם מוזמנים להמשיך ולפנות אליי עם קישורים לאתרים שלכם: yonit.haaretz@gmail.com.

לא מפחדים מגלילה
שמחתי לראות יותר ויותר אתרים שלא מפחדים מגלילה ארוכה. עיצוב אתרים ארוכים, אפילו אתר בן עמוד אחד ארוך-ארוך הינם חלק מהנוף הבינלאומי. קשה לעכל אתרי אינטרנט שמפחדים מגלילה, שלא התרגלו עדיין לעולם הווב העשיר והארוך של 2012. לכן שמחתי לראות דוגמאות טובות של אתרים ארוכים.

האתר של אלונה, בוגרת בצלאל, המתמחה בתכנון, בעיצוב ובמיתוג אריזות למוסיקה - עטיפות לדיסקים, פוסטרים, קליפים. האתר פותח עם מעגל אנשים רוקדים וממשיך עם עמודים ארוכים, המציגים זה תחת זה את האלמנטים. קווים עדינים, דיוק- נעים לגלול ולעיין:


alonaweiss.com

אפור-לבן מינימליסטי
תענוג של אתר. האתר, בן חודש ימים בלבד, הספיק לקבל את התואר site of the day מהאתר awwwards.com. עיצוב האתר מינימליסטי ככל הניתן אך יחד עם זאת, מוקפד וחוויתי:

the-studio.co.il

מינימליסטי וגם לא מפחד מגלילה
אפורים במגוון גוונים, משולבים בהרמוניה. האתר, שגם הוא אינו מפחד מגלילה, בנוי כעמוד אחד מרכזי בו משולבים מוטיבים מרכזיים מעולם הדבוראים, דבורים וכוורות בצורת אנימציות עדינות ללא שימוש בפלאש:bee-creations.com

עמוד פייסבוק: ניצול נכון של יתרונות הטיימליין
הטיימליין בעמוד הפייסבוק של מוזיאון מגדל דוד מכיל עדכונים משנת 1099 לספירה. לאורך ציר הזמן נחשף עד כמה היו המקום והמוזיאון מרכז התרבות של העיר ירושלים. הטיימליין עשיר בצילומים ובהם שפע האירועים וההתרחשויות שעברו על המצודה המתנשאת בפתחה של העיר העתיקה - מפתח התרבות של ירושלים.

דף הפייסבוק של המוזיאון מעניק חוויה מרגשת המגוללת את הסיפור תוך כדי גלילה לאורכו של הטיימליין. גם תמונת הכיסוי והתמונה הקטנה מותאמים לעיצוב החדש של עמודי הפייסבוק:

מוזיאון מגדל דוד

אינטראקטיביות והתאמה למסך הרחב
לחיצה על תפריטי הניווט מזיזים את האתר לכל עבר: ימינה, שמאלה, באלכסון. האתר, שמכסה כמעט את כל רוחבו של מסך רחב ברזולוציה גבוהה, נותן לנו הצצה וחושף פיסות של אינפורמציה ויזואלית מיניאטורית מהחיים של מילגרום, להקת אנימציה וירטואלית בסטופ מושן:

mmmilgrom.com

הכותבת היא יונית רושו מנכ"ל בניית אתרים דיינמיק-ווב ומרצה במסלול לעיצוב אינטראקטיבי במכללת שנקר. בוער לכם להציג אתר או אפליקציה ברמה בינלאומית? אני ממתינה לכם בפייסבוק ואהיה כאן בשבוע הבא.

לחצו לטורים קודמים בסדרה

איך מעצבים אתרים בין המובייל למחשב | גאדג'טי רטרו לאייפון | אתרים נכנסים לסרטים | היישר ממסלולי תצוגות האופנה לאתרי האינטרנט | משפט אחד שווה אלף מילים | אתר לנשים - לא מילה גסה | איך מקפלים עולם ומלואו לתוך הסמארטפון? | לא סתם עוד לינק כחול | עגול זה יפה | שחור בולט: אתרים מהצד האחר | טופס שעושה חשק? יש דבר כזה |7 הטרנדים שיעצבו את הרשת ב-2012 | 7הטרנדים שכבשו את הרשת ב-2011 | אמנות הגלילה: לצלול בסטייל לתוך הרשת | המלך מת, יחי המלך החדש

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ