הזיג זג של מופז: הרשת לא שוכחת או סולחת

סטטוס נחרץ שבו הודיע יו"ר קדימה בתחילת מארס כי לא יצטרף לממשלה נמחק, אך הגולשים התנדבו להזכירו. גם לבני הגיבה להתרחשויות

ספי קרופסקי
ספי קרופסקי

כפי שנהוג באירועים חדשותיים גדולים, הדרמה הלילית בכנסת הפכה לנושא השיחה העיקרי ברחבי הרשת הישראלית הבוקר (שלישי). עמוד הפייסבוק של יו"ר קדימה שאול מופז, שסיכם הלילה על הצטרפות לממשלת נתניהו, הפך למוקד חם. בצד סטטוסים שנכתבו והועלו בימים ובשבועות האחרונים שבהם מנגח מופז את הממשלה וטוען כי הוא מעוניין בהקדמת הבחירות, מופיעות תגובותיהם של גולשים רבים המגנים את המהלך.

סטטוס שכתב מופז ב-3 במארס לפני הבחירות בקדימה, שבו הבהיר כי אינו מתכוון להצטרף לממשלת נתניהו, נמחק באורח פלא הבוקר ואינו מופיע עוד בעמוד. בסטטוס ההוא נכתב: "תקשיבו טוב: אני לא אכנס לממשלה של ביבי. לא מחר ולא אחרי שאעמוד בראשות קדימה ב-28 במארס. זו ממשלה רעה, כושלת ואטומה וקדימה בראשותי תחליף אותה בבחירות הבאות. מספיק ברור?".

אך חלק מהגולשים שהגיבו בעמוד של מופז לא שכחו את הסטטוס הזה למרות שנמחק וביקרו את המהלך. "כנראה שכיסא בממשלה יותר חשוב מקול הבוחר", כתב אלון בעוד שאליאור כתב: "לך הביתה, ביזית את הפוליטיקה ואת הכנסת". חלק מהגולשים התלוננו כי מי שמתפעל את העמוד של מופז מחק תגובות ביקורתיות מהפיד (יש לציין כי בעל פרופיל רשאי למחוק תגובות, ס"ק).

לביא כתב למופז: "עשית מעשה אהוד ברק, ראית שהמפלגה מתרסקת ורצת לביבי כדי להישאר בתודעה...אחדות בשקל". נועם כתב: "מופז, קודם כיסא, אחר כך אידיאולוגיה ועקרונות", ואליטל הציע למשנה החדש של ראש הממשלה: "לפחות תמחק את הפוסטים הקודמים שיוצאים נגד ממשלת נתניהו. זה יהיה פחות מביך עבורך".

רוצים להמשיך לדבר על זה בפייסבוק? הקליקו כאן

גם העמוד של מפלגת קדימה התמלא בתגובות נסערות בעקבות המהלך. בנוסף לתגובות בעלות אופי דומה לאלה שהופיעו בפרופיל האישי של מופז, גולשים הוסיפו לינקים לשירים שלדעתם רלוונטיים לדרמה. לדוגמה, השיר "אני אפס" של בן ארצי שנשלח על ידי הגולש עמית.

אגב, המהלך הדרמטי פסח גם על האתר הרשמי של מפלגת קדימה, שנכון לשעות הבוקר היה מלא בכותרות שבהן מופז מצוטט כאומר שהוא "גאה להיות מנהיג האופוזיציה" וש"לא יתקיים מו"מ על כניסה לממשלה". לאחר שהדבר פורסם בהרחבה נזכרו מפעילי האתר לעדכן אותו.

5 מתוך 5 |
הגר צימרמן
1 מתוך 5 |
דף הבית של קדימה, הבוקר. צילום מסך
2 מתוך 5 |
גולשים מגיבים בדף הפייסבוק של מופז

גם מי שמופז ניצח במירוץ לרשות קדימה, ציפי לבני, מיהרה להשתמש ברשת החברתית כדי להגיב למהלך. "בבוקר הזה אני רוצה להגיד משפט אחד לכל אחד ואחת מכם", כתבה לבני בדף הפייסבוק שלה, "אני יודעת בדיוק אלו תחושות מציפות אתכם לאחר אירועי הלילה, אבל תזכרו שיש גם פוליטיקה אחרת, והיא תנצח".

במקביל לתגובות הנסערות היו גם מי שהתייחסו למהלך הדרמטי בהומור. כך למשל זכה מופז לקבל ממים משלו. בין הפחות בוטים ניתן למנות פרסומת מטעם חברת כיסאות בשם BB למושבים נוחים המתאימים "לחסרי עמוד שדרה" שזזים "קדימה, אחורה, ימינה ושמאלה". המחיר: "עקרונות", תנאי תשלום: "15 חודשים". בנוסף, כמו באירועים חדשותיים מסעירים בעבר, התגייס הרמיקסולוג נוי אלוש להפיק סרטון מהיר בכיכובו של מופז – גיבור הלילה הדרמטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ