איך תייצרו סיסמה חזקה בלחיצת כפתור

אתר passwordsgenerator.net יעזור לכם להמציא סיסמה וגם ינסה לעזור לכם לזכור אותה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

אנחנו החולייה החלשה בכל הנוגע להגנה ברשת, כך תמיד אומרים מומחי אבטחה. העובדה הזאת מודגמת בכל פעם שאנחנו נרשמים לאתר או שירות חדש, כאשר מגיעה הדילמה: לבחור בסיסמה חדשה לחלוטין, קשה לפיצוח, אבל גם לזיכרון, או שוב לשלוף את אותה סיסמה או שתיים בהם כבר השתמשנו למייל, לפייסבוק והשד (או ההאקר הסעודי) יודע איזה עוד שירותים.

הבעיה היא שלפעמים נראה שיצירת סיסמה חזקה או זכירתה הוא משהו שנראה לרוב מעבר ליכולת האנושית הממוצעת. בעיקר כאשר מומחים ממליצים להחזיק בסיסמה שונה לכל אחד מעשרות השירות אליהם אנחנו נרשמים (והם היחידים שמסוגלים לזכור את הסיסמאות האלה). האופציה השנייה היא כמובן להחזיק את אותה סיסמה בכמה וריאציות, או סיסמה אחת לשירותים הקריטיים ואחת לשירותים הזניחים.

סיסמה חזקה צריכה לכלול גם מספרים, גם אותיות וגם סימנים כמו & ו-*, והיא כמובן צריכה להיות ארוכה ככל האפשר. בכל אתר, שמספק חיווי על חוזק הסיסמה בעת יצירתה, הכללים קצת שונים. יש כאלה שמסתפקים בשישה תווים או בשמונה; עם סימנים, עם אותיות גדולות או קטנות ועוד שללה וריאציות.

באתר passwordsgenerator.net טוענים שצריך לפחות 15 סימנים כדי שסיסמה תהיה חזקה. או במילים אחרות, כדי שסיסמה תהיה חזקה היא צריכה להיות מעבר ליכולת האנושית (הממוצעת. אתם הגאונים בסדר) לזכור אותה שלוש שניות אחרי שנוצרה, אבל יש לו פיתרון.

האתר ייצור לכם סיסמה חזקה בלחיצת כפתור, ויוסיף לכם משפט שיסייע לכם לזכור אותה. יסייע - זה עדיין לא אומר שזה הולך קל.

מי שרוצה יכול לשלוט במאפייני הסיסמה - החל ממספר התווים: ניתן ליצור ססמאות באורך של בין 7 עד 23 תווים. להחליט אם לכלול אותיות וקטנות גדולות ואם לכלול סימנים שונים כמו $ ; וכו'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ