חצי מהאמריקאים חושבים שפייסבוק היא אופנה חולפת

ימים לפני ההנפקה הצפויה של פייסבוק מגלה סקר שמחצית מהאמריקאים חושבים כי הערך המיוחס לה מנופח; צוקרברג? 20% בכלל לא שמעו עליו

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

חצי מהאמריקאים חושבים שהרשת החברתית פייסבוק היא אופנה חולפת, כך עולה מסקר חדש של סוכנות אי-פי ורשת CNBC. בנוסף, אמרו מחצית מהנשאלים כי המחיר שהרשת מבקשת עבור מניותיה גבוה מדי.

החברה שמארק צוקרברג ייסד כסטודנט בהרווארד לפני שמונה שנים עומדת השבוע בפני ההנפקה הגדולה ביותר אי פעם בתחום האינטרנט. ההנפקה עשויה להביא להערכת שווי החברה בכ-100 מיליארד דולר.

ואתם, הייתם שמים את הכסף על פייסבוק?

הדבר נובע מהצמיחה האדירה של הרשת בשנים הספורות מאז היווסדה. יותר מ-40% מהאמריקאים מחוברים לאתר כדי לשתף חדשות, דעות, תמונות, סרטונים ועוד. יותר מ-900 מיליון בני אדם משתמשים בה בעולם כולו. הכנסות פייסבוק זינקו מ-777 מיליון דולר ב-2009 ל-3.7 מיליארד בשנה שעברה, וברבעון הראשון של השנה, החברה הכניסה יותר ממיליארד דולר.

מארק צוקרברגצילום: רויטרס

רק שליש מהנשאלים אמרו כי הם מאמינים שהערכת השווי של החברה הולמת; 50% חושבים שהוא גבוה מדי. בקרב הנשאלים שנוהגים להשקיע בבורסה, שיעור החושבים כך היה גבוה אף יותר: 58% חשבו שהערך מנופח.

אבל ההערכות האלה לא בהכרח ימנעו משקיעים מלקפוץ על העגלה של פייסבוק. מחצית מהאנשים שנשאלו אמרו כי הם חושבים שכדאי להשקיע בפייסבוק, בעוד שרק 31% חשבו שזו תהיה טעות. השאר לא בטוחים.

בקרב הצעירים, שרבים מהם מתחברים לפייסבוק מדי יום, היתה נטייה גדולה יותר לראות ברשת של צוקרברג הימור בטוח. כך סברו 59% מתוך הנשאלים מתחת לגיל 35. זאת בעוד שרק 39% מהנשאלים מעל גיל 65 סברו כך. מחצית מהנשאלים בני 35-44 האמינו שכדאי להשקיע בפייסבוק.

הסקר מאשר את מה שכבר ידוע: הצעירים הם גם אלה שמבלים הכי הרבה זמן בפייסבוק. 55% מהצעירים מבקרים בפייסבוק מדי יום. שליש מהם עושה זאת כמה פעמים ביום. ולמרות זאת 5% מתוכם מאמינים שהפופולריות של פייסבוק תדעך עם הזמן. רק 44% חושבים שפייסבוק תמשיך לשמור על רמת פופולריות כזו עוד שנים רבות.

מהסקר עולה כי 20% מהאמריקאים אומרים כי מעולם לא שמעו על מארק צוקרברג. 30% מהנשאלים לא גיבשו עליו עמדה, ו-14% פשוט לא אוהבים אותו. רק לשליש מהאמריקאים יש עליו דעה טובה. אם כי בקבוצת הגיל שלו (צוקרברג חגג 28 ביום שני) הוא אהוד הרבה יותר. 46% מהאנשים מתחת לגיל 35 חושבים עליו טובות, ורק 4% מהם כלל לא שמעו עליו.

נושא הפרטיות ממשיך להעיק על משתמשי פייסבוק וכך גם על תדמית הרשת. שלושה מתוך חמישה אמריקאים לא סומכים על החברה שתשמור על המידע האישי שלהם. רק 13% סומכים על פייסבוק שתשמור על המידע ורק 12% מרגישים בטוחים מספיק לבצע קניות דרך האתר.

הסקר נערך בין ה-3 ל-7 במאי בקרב 1,004 בוגרים בכל רחבי ארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ