פייסבוק - גירסת המחזמר - ברשת - הארץ
וידיאו

פייסבוק - גירסת המחזמר

ההיסטוריה של פייסבוק, מההקמה בידי מארק צוקרברג במעונות בהרווארד ועד ההשקה, מקופלת לתוך כ-3:40 דקות מלאות בלחנים משירי מחזמר קלאסיים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

הרשת החברתית פייסבוק ומייסדה מארק צוקרברג הפכו כבר מזמן לאייקון תרבותי, וזה לא מפתיע, כי אחרי הכל הם אחראים לעיצוב התרבות בשנים האחרונות, לא פחות אם לא יותר מהטלוויזיה, רדיו ושאר מדיומים.

אינספור כתבות פרופיל נכתבו על צוקרברג ויציר כפיו, וגם הספרים והסרטים לא איחרו לבוא. רמת ההיסטריה סביבו וסביב פייסבוק מודגמת היטב בסערה הגדולה שהתעוררה רק לאחרונה כשמלך הרשתות החברתיות העז לשבור את קוד הלבוש של עולם הכספים החנוט בעניבותיו וחליפותיו והגיע עם קפוצ'ון לפגישה עם משקיעים פוטנציאליים.

אחרי כל העיבודים הסאטיריים והרציניים להם זכו חייו של צוקרברג, מגיע עיבוד יוטיוב קטן וחמוד שמעניק לו טיפול בנוסח ברודוויי. קבוצת אמנים בשם cdza שעוסקת ב"ניסויי וידיאו מוסיקליים" יצרה גירסת מחזמר קצרצרה לזינוקו המטאורי של צוקרברג ורשת החברתית שיצר.

קרדיט: cdza

המחזמר דוחס לתוך פחות מארבע דקות היסטוריה מקוצרת של פייסבוק ותופעות שונות שצמחו בה, מהלייקים והמפגש עם אמא והבוס ברשת, ועד האביב הערבי וההנפקה הצפויה. כל אלה על בסיס לחנים מוכרים ממחזות זמר מפורסמים.

cdza לא לבד בסצינה של מחזות הזמר ההומוריסטיים ביוטיוב. הצמד ויג'אי ואנטוניוס מ-AVbyte משחררים כל שבוע קליפים גיקיים להפליא כמו  שיר המחזמר על אינסטגרם, רק שהוציאו לפני חודש. זה והוא רק אחד בשורה של שירים בנושאים גיקיים להפליא. השיר האחרון שהוציאו עוסק בבאטמן המסכן שנותר מחוץ לסט הנוקמים, ומבטיח נקמה משלו על ידי ניצחון בקופות.

קרדיט: AVbyte

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ