מניות פייסבוק הוצעו לציבור: אחת משלוש ההנפקות הגדולות בארה"ב

ההנפקה צפויה לשקף לחברה שווי שוק של יותר מ-100 מיליארד דולר; החברה צפויה לגייס במסגרת ההנפקה לפחות 16 מיליארד דולר

נמרוד הלפרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד הלפרן

פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, ערכה אתמול בלילה הנפקה ראשונה לציבור (IPO). ההנפקה אשר שיקפה לחברה שווי שוק גדול יותר מחברות ענק אמריקאיות, דוגמת רשת המזון המהיר מקדונלדס והבנק "סיטי", או מהשווי המשותף של יצרניות המחשבים הגדולות HP ודל.

ההנפקה, אשר תהיה בין שלוש ההנפקות הגדולות בתולדות ארה"ב, לצד ההנפקות של חברת כרטיסי האשראי ויזה ויצרנית המכוניות ג'נרל מוטורס, צפויה לשקף לחברה שווי שוק של יותר מ-100 מיליארד דולר. ביומיים שקדמו להנפקה, בעקבות ביקוש ער מצד המשקיעים, העלתה פייסבוק הן את מחיר ההנפקה והן את מספר המניות שיונפקו, והחברה צפויה לגייס במסגרת ההנפקה לפחות 16 מיליארד דולר.

פייסבוק, המתהדרת ביותר מ-900 מיליון משתמשים רשומים - מספר שהיה הופך אותה למדינה השלישית בגודלה בעולם במונחי אוכלוסייה - רשמה צמיחה חסרת תקדים מאז שנוסדה על ידי מארק צוקרברג בשנת 2004 במעונות הסטודנטים של אוניברסיטת הרווארד. בשנה שעברה רשמה החברה רווח של מיליארד דולר מתוך הכנסות של 3.7 מיליארד דולר.

מארק צוקרברג, המייסד שותף ומנכ"ל פייסבוק, מכר במסגרת ההנפקה מניות ששוויין 1.2 מיליארד דולר. שווי המניות שנשאר בידיו לפי מחיר ההנפקה הוא 19.1 מיליארד דולר.

מארק צוקרברגצילום: רויטרס

פייסבוק, המתהדרת ביותר מ-900 מיליון משתמשים רשומים - מספר שהיה הופך אותה למדינה השלישית בגודלה בעולם במונחי אוכלוסיה - רשמה צמיחה חסרת תקדים מאז היווסדה בשנת 2004. בשנה שעברה רשמה החברה רווח של מיליארד דולר על הכנסות של 3.7 מיליארד דולר, לעומת הפסד של 56 אלף דולר והכנסות של 272 מיליון דולר שרשמה רק לפני שלוש שנים, ב-2008.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ