יאיר מור

מטה הסייבר הלאומי, הפועל תחת אחריותו של משרד ראש הממשלה, הודיע היום על שיתוף פעולה עם משרד המדע והטכנולוגיה במסגרתו ישקיעו שני הגופים 50 מיליון שקלים לקידום הנושא ע"י מחקרים ומלגות. לפי ההודעה, בשנה הקרובה צפויה השקעה של 15 מיליון שקל, שיחולקו ע"י קרן לקידום מחקרי סייבר שהוקמה לצורך כך. מטרת ההשקעה הינה לשפר את עמדתה של ישראל בהתמודדות עם מתקפות רשת כגון אלו שבוצעו בחודשים הקודמים על חברות וגופים ממשלתיים.

על פי ההודעה, הנושאים העיקריים שיקודמו הם הגנת מרחבים קיברנטיים, בדגש על הרמה הלאומית והארגונית, מרכיביה השונים של הגנה קיברנטית, מאפייני המרחב הקיברנטי, מערכות מחשוב מתקדמות ונושאים היקפיים. המענקים שיחולקו לחוקרים יעמדו על עד 2 מיליון שקל לתלמיד והמלגות על עד 300,000 שקל לתלמיד.

שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, מסר כי "נושא הסייבר הוא אחד מתחומי העדיפות אותם מקדם המשרד השנה במטרה למנף את יכולות המחקר של ישראל בתחום", ולשפר את יכולתה להתמודד מול איומים מסוג זה. ראש מטה הסייבר הלאומי, ד"ר אביתר מתניה, הוסיף כי מדובר ב"צעד ראשון להעלאת הנושא הקיברנטי למודעות הלאומית והפיכתה של ישראל למרכז מחקר מדעי וטכנולוגי מוביל בתחום חשוב וקריטי זה".

לכתבה המקורית ב-TheMarker IT

דניאל הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ