10 השניות שיעזרו לנקות את הפיד שלכם בפייסבוק

פייסבוק הודיעה למפתחים כי מעתה לפני שאפליקציות יספרו לחברינו שקראנו מאמר או צפינו בסרט, אנחנו צריכים לצפות בהם במשך 10 שניות לפחות

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

אחד הדברים המעצבנים לאחרונה בפייסבוק הוא שאי אפשר ללחוץ על לינק לכתבה כלשהי מבלי לעבור דרך בקשה להתקנת אפליקציה חדשה.

אבל זה לא נגמר שם. לעניין יש שני שלבים, אחרי שהתקנת את האפליקציה, החברים שלך יכולים גם הם לראות כל לינק ולינק שלחצת עליו, מפני שהאפליקציות דואגות שבכל לחיצה שלך על לינק, הוא יופיע גם בטיימליין שלך ועל כן גם בפיד של החברים, בתקווה שגם הם ילחצו, יתחברו לאפליקציה וימשיכו להפיץ אותה לחברים האחרים שלהם.

ובכן, מתברר שהדבר לא נעלם גם מעיניה של פייסבוק והיא מנסה לצמצם את הצפת הספאם האוטומטי מהחברים בפייסבוק. מעתה, כדי שהתוכן יופיע גם אצל החברים, הגולש יצטרך לצפות בו לפחות 10 שניות. אם מדובר בסרטון שהוא קצר מ-10 שניות, הוא יצטרך לראות אותו עד תומו.

על פי ההודעה בעניין זה בבלוג המפתחים של פייסבוק, מעתה תאפשר הרשת רק שימוש בכלים הרשמיים שלה לצורך פעולות אלו (צפה וקרא), ולא בכלים שהותאמו באפליקציה, גם אם כאלה אושרו בעבר. האפליקציות יצטרכו לעבור עדכון ואישור מחדש ב-90 הימים הקרובים. בנוסף פייסבוק מציינת בפוסט כי ראוי שהאפליקציות יאפשרו למשתמשים להפסיק את השיתוף של תוכן מהאפליקציה, זאת מבלי לשנות את המצב לאחר מכן.

מארק צוקרברג והאפליקציותצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ