פייסבוק מזמינה אתכם להצביע על השינויים בתנאי השימוש

השינויים שפייסבוק מציעה הם קוסמטיים ברובם, וכוללים בעיקר הסברים נוספים לניסוחים בהסכמי השימוש ובתנאי הפרטיות

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

פייסבוק מזמינה את מאות מיליוני המשתמשים ברשת החברתית להצביע על השינויים בתנאי השימוש שלה. השינויים נוגעים למדיניות הפרטיות (או מדינות השימוש במידע כפי שפייסבוק קוראת לזה) ולתנאי השימוש.

"שלא כמו חברות אינטרנט אחרות, אנחנו מציעים עדכונים ל'הצהרת הזכויות והחובות' (SRR) שלנו, ונותנים למשתמשים הזמדנות להגיב לפני שהם נכנסים לתוקפם", כתבה הרשת. "התובנות והנקודות המבט שלכם מאוד חשובות לנו, והן מאפשרות לנו לענות לשאלותיכם ולבצע שינויים משמעותיים כדי לענות על חששותיכם לפני שהשינוים מיושמים".

אולם, מי שחושב שהשינויים המוצעים יאפשרו לו לקבוע מדיניות משמעותית עשוי להתאכזב. "הרוב המכריע של השינויים המוצעים כוללים הסברים נוספים על הנהלים הקיימים, ולא שינויים משמעותיים באופן שבו אנחנו משתמשים במידע שלכם", נכתב בחלק המוקדש לשינויים במדיניות הפרטיות.

בנוסף כדי שתוצאות המשאל בקרב הגולשים יחייבו את פייסבוק, יש צורך שלפחות 30% מהגולשים (כ-270 מיליון) ישתתפו במשאל. אם מספר המצביעים יהיה נמוך יותר, התוצאות של המשאל ייחשבו רק כשיקול בהחלטת פייסבוק אם לקבל את השינויים או לא. כמו כן, יש רק שתי אפשרויות - לקבל את כל השינויים המוצעים, או לדחות אותם. ההצבעה שהחלה ביום שישי תימשך עד יום שישי הקרוב.

צילום מסך

השינויים כוללים בעיקר הבהרות ודוגמאת נוספות בנושאים שונים כמו האיסור על תיוג שלכם בתמונות, במידה שביקשתם מראש שלא יעשה. מתברר שזה אסור, אולם פייסבוק לא מציעה כלי המאפשר לחסום את זה, כזכור, אלא רק כלי המאפשר לדאוג שהתיוג לא יופיע בטיימליין שלך. מצד שני היא מסבירה כי אתם יכולים לבקש ממנו להסיר את התיוג, להתנתק מהאיש, ואז התיוג יוסר, או לדווח עליו לפייסבוק.

בנוסף מוסיפה פייסבוק בשינויים החדשים תוספת המבהירה שהיא תשמור על מידע שלכם כל זמן שזה יידרש כדי "לספק שירותים למשתמשים ולאחרים". המידע כולל בין היתר מידע על רכישות שביצעתם ברשת באמצעות קרדיטים של פייסבוק.

כמו כן נוסף קטע שבו פייסבוק אוסרת על חשיפת קוד המקור של מוצריה, אלא אם קיים אישור מלא תחת רשיון קוד פתוח, או אם היא נתנה לכך את הסכמתה המפורשת.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ