עוד עקיצה לסין?

גוגל: נתריע מפני פריצות של מדינות לג'ימייל

אחרי שהאשימה את סין בפריצה לחשבונות, ולאחר שסיפקה כלים לעקוף את הצנזורה, גוגל תתריע מפני פריצות של האקרים הקשורים לממשלות

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

גוגל החלה להזהיר את משתמשי שירות הדואר האלקטרוני ג'ימייל מפני ריגול בידי מדינות, בצעד שנתפס כעוד פעולה נגד סין. החברה הודיעה על המהלך אתמול בפוסט בבלוג שלה. מעתה, נכתב בפוסט, כאשר תגלה גוגל ניסיונות של האקרים הקשורים לממשלות להיכנס לחשבונות של משתמשים, היא תתריע על כך בפני המשתמשים ותציין כי מדובר בהאקרים "הנתמכים בידי מדינה". במקרה כזה גוגל ממליצה פשוט להחליף את הסיסמה בסיסמה חזקה, ולהוסיף אימות דו שלבי לחשבון.

גוגל לא חשפה כיצד היא יודעת שמדובר בהאקרים הקשורים לממשלות. "אתם עשויים לשאול איך אנחנו יודעים שמדובר בפעילות שנתמכת בידי מדינה. אנחנו לא יכולים להיכנס לפרטים בלי לחשוף מידע שיסייע לאותם שחקנים רעים, אבל הניתוח המפורט שלנו, כמו גם דיווחים של קורבנות, מעלים חשדות כבדים על מעורבות של מדינות או קבוצות שנתמכות בידי מדינות", נכתב בפוסט של החברה.

גוגל נכנסה לקרב ארוך מול סין, לאחר שבינואר 2010 האשימה את המדינה בפריצה לחשבונות אימייל של מתנגדי משטר. בעקבות הפרשה רבת הספיחים, גוגל הפסיקה את פעילות מנוע החיפוש הסיני המצונזר שלה, והיא מציעה לסינים גישה למנוע ההונג קונגי שלה. חדירה נוספת דווחה לפני שנה בדיוק, בתחילת יוני 2011, וגם אז המטרה היתה מתנגדי משטר, פקידים בכירים בארצות הברית ועיתונאים. בשבוע שעבר גוגל הציגה כלי שנועד לסייע לגולשים הסינים לעקוף את הצנזורה הסינית על ידי הצעת מילים חלופיות למילות החיפוש שעלולות לגרום לחסימת המנוע מתוך סין.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ