האף-בי-איי הודה: איננו יכולים לחקור פדופילים בדארקנט - ברשת - הארץ

האף-בי-איי הודה: איננו יכולים לחקור פדופילים בדארקנט

מסמכים שנחשפו מגלים כי סוכן של הבולשת הפדרלית המליץ לסגור חקירה נגד אתר פדופילי שהתגלה ברשת הנסתרת. לאנונימוס זה דווקא הצליח

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האף-בי-איי הודה בשנה שעברה כי הוא מתקשה להתמודד עם אתרי פורנוגרפיה של פדופילים שמסתתרים בדארקנט, כך עולה ממסמכים שנחשפו לאחרונה.

המסמכים שנחשפו לבקשת אתר Muckrock, לפי חוק חופש המידע, מגלים כי אדם שפנה למשרד הבולשת הפדרלית בדטרויט ביוני 2011 דיווח על אתר בשם TSChan, שהכיל פורנוגרפיית ילדים. ואולם בבולשת המליצו לסגור את התיק בשל הקשיים הצפויים בחקירה.

האיש סיפר לסוכנים כי הוא הגיע לשם תוך כדי חיפוש אחר אתר בשם Silk Road המשמש לסחר בסמים. במסמכים ציין סוכן אף-בי-איי כי האיש זיהה שמדובר באתר פדופילי מפני שהמצולמים היו מאוד צעירים, "חלקם בחיתולים".

בדיווח כתבו הסוכנים כי "למתלונן לא היה כל מידע נוסף על זהות המצולמים בתמונות, או מי עשוי להיות אחראי להעלתן לרשת. בנוסף, מפני שכל מי שמחובר לרשת TOR אנונימי, אין כל דרך לגלות את מקור האתר. ועל כן, אין כל רמזים נוספים". החוקר המליץ לסגור את התיק ללא חקירה נוספת.

דארקנט היא רשת מקבילה לאינטרנט המוכר לנו. מדובר בשרתים שקיימים בטווח כתובות IP (הכתובות המספריות של אתרים) שלא שייכים לאף ספקית אינטרנט, ועל כן לכאורה לא קיימות. אבל למעשה הן משמשות מאות אלפי גולשים שנכנסים מדי יום לרשת הזו, כאשר המטרות של רובם אינן חוקיות, כפי שנחשף בכתבה של ערוץ 10 לפני כמה חודשים. פדופילים אינם היחידים שפועלים שם, בין היתר אפשר לרכוש שם סמים, כאמור, אבל גם נשק, לשכור מתנקשים ולבצע עוד שלל פעילויות פליליות.

דארקנט מתקיימת בזכות Tor, טכנולוגיה שפותחה במטרה לסייע למתנגדי משטרים דכאניים לקיים שיח דיסקרטי, אנונימי ומוגן. הטכנולוגיה הזו הפכה פופולרית גם בקרב ארגוני פשע מפני שהיא בנויה באופן שמקל מאוד על הסתרת עקבות הפועלים ברשת. המסחר בדארקנט מתבצעת פעמים רבות באמצעות תשלום מראש או באמצעות המטבע הווירטואלי ביטקוין, שפותח ב-2009 ומשמש במקומות שונים ברשת כמטבע עובר לסוחר.

אולם, המחסה של דארקנט אינו מהווה הגנה מושלמת מעיניים בולשות, כפי שהתברר לכמה גולשים שניסו לצפות בתמונות פדופיליות בדארקנט בשנה שעברה. האקרים שפעלו במסגרת ארגון אנונימוס הצליחו ליצור מלכודת שהביאה לחשיפת כתובות ה-IP של עשרות מהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ