3 סרטים ישראלים בחצי הגמר של תחרות סרטונים קצרים של יוטיוב

50 סרטים קצרים נבחרו מתוך 15 אלף שהוגשו לתחרות. 10 המנצחים יוקרנו בפסטיבל פסטיבל ונציה, והמנצח יקבל חצי מיליון דולר להפקת סרט

הארץ
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ

שלושה סרטים קצרים ישראלים הגיעו לשלב חצי הגמר בתחרות Your Film Festival של יוטיוב. השלושה היו בין 50 סרטונים שעלו לשלב הבא בתחרות הסרטים הקצרים מבין 15 אלף שהוגשו לתחרות.

הסרטים הישראלים שהתקבלו הם Photo for Baba, של הראל יאנה ומוטי מלכה, שמספר את סיפורו של אזרח תוניסיה שמגיע למינכן על רקע המהפכה בארצו, ומעורב בקשר לביצוע פיגוע, בשעה שכל מה שהוא רוצה זה לסייע למשפחתו.

הראל יאנה, שביים את Photo For Baba סיפר בשיחה קצרה ממינכן כי תהליך היצירה היה מאוד מאולתר והסרט הוגש 15 דקות לפני המועד הסופי. הוא צולם בלי תאורה או סאונד מקצועי, רק על ידיו ועל ידי מוטי מלכה שצילם. השחקן שמגלם את הדמות הראשית, עיסאם בן אחמד, הוא עובד גלידריה שעמו התיידד. הוא סיפר שהם מאוד חששו שיתקשו לגייס שחקנים, בשל הנושא הטעון, אולם בן אחמד מאוד התלהב מהרעיון, וכך גם שאר השחקנים, שגם לא היו מקצועיים.

סרט נוסף הוא סרט האנימציה On My Doorstep של ענת קוסטי, שהוצג כבר בכמה פסטיבלים ובהם גם פסטיבל קאן ופסטיבל הסרטים בחיפה.

הסרט השלישי הוא Secular Quarter #3, שעשה הרבה רעש כשעלה לרשת לפני כשנתיים. הסרט בן שתי הדקות מתרחש בירושלים עתידנית בשנת 2111, בה יש חומות הפרדה פיזיות בין הרבעים. הסרט עוקב אחרי הרגע בו החומות מוסרות מלב העיר.

במסגרת התחרות יוטיוב משתפת פעולה עם הבמאי המפורסם רידלי סקוט וחברת ההפקות שלו Scott Free. סקוט והשחקן מייקל פאסבינדר יהיו בחבר השופטים שיבחר את הסרטים הזוכים בשלב הגמר. אולם כמו בכל תחרות גם כאן לא נעלם תפקידם של הגולשים.

כעת מתבקשים הגולשים להצביע לעשרת הסרטים שיעלו לשלב הבא ויוקרנו בפסטיבל ונציה ה-69. הזוכה במקום הראשון יזכה גם לפרס מכובד של חצי מיליון דולר, שישמש להפקת סרט בידי סקוט ופאסבנדר.

רידלי סקוט כבר שיתף פעולה עם יוטיוב בפרויקט בשם Life In A Day, שהציג את החיים מסביב לכדור הארץ ב-24 שעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ