יוטיוב מאיים בתביעה נגד אתר שמאפשר להמיר סרטים לקבצי MP3 - ברשת - הארץ

יוטיוב מאיים בתביעה נגד אתר שמאפשר להמיר סרטים לקבצי MP3

לדברי יוטיוב, אתר YouTube-MP3.org מפר את תנאי השימוש בממשק התכנות של אתר הווידיאו של גוגל; באתר דוחים את הטענות

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

גוגל שלחה איום בתביעה נגד YouTube-MP3.org, אתר הממיר סרטוני יוטיוב לקבצי mp3, וכך מאפשר להוריד שירים מאתר הווידיאו של גוגל. על פי הדיווח ב- TorrentFreak, האתר קיבל מכתב הדורש כי האתר יפסיק לחלוטין את הפעולה תוך שבעה ימים בלבד.

גוגל טוענת כי האתר משתמש ב-API (ממשק תכנות) של יוטיוב, כלי המאפשר למתכנתים לפתח כלים המשתמשים במידע מיוטיוב. אולם גם לכלי זה יש מגבלות על השימוש בו, ובין היתר אסור להשתמש בו כדי להוריד תוכן מהאתר. לדברי יוטיוב, זה בדיוק מה שהאתר עשה. "תמיד לקחנו ברצינות הפרה של תנאי השימוש שלנו, ואנחנו נמשיך לאכוף את התנאים הללו נגד אתרים שמפרים אותם", מסר אתמול דובר יוטיוב. בנוסף, יוטיוב חסמה את השירות מהגישה לסרטונים באתר.

באתר דוחים את הטענות של יוטיוב. "מעולם לא השתמשנו ב-API של יוטיוב כדי למשוך סרטונים מהם", כתבו, והוסיפו כי הם באמת מאמינים שהשירות שלהם חוקי.

מייסד האתר שמזדהה רק כפיליפ אמר כי הם סירבו לסגור את השירות וביקשו לדבר עם נציג של יוטיוב, אך נדחו. זאת "אנחנו מעריכים שיש בערך 200 מיליון איש מסביב לעולם שמשתמשים בשירותים כמו שלנו, וגוגל לא רק מתעלמת מהם, אלא היא גם עומדת להפוך אותם לפושעים".

צילום: TheMarker

יוטיוב מנהלת יחסים מורכבים עם בעלי זכויות יוצרים וגולשים המעלים סרטונים לשירות, כבר שנים. בין היתר היא הכניסה לשימוש טכנולוגיה, שנויה במחלוקת, שאמורה לזהות באופן אוטומטי חומר המפר זכויות יוצרים. מנגד היא היתה צריכה להתמודד עם שורה של תביעות מבעלי זכויות יוצרים. רק לפני כחודשיים ביטל בית משפט לערעורים בארה"ב החלטת ערכאה נמוכה יותר לדחות תביעת ענק בגובה מיליארד דולר שהגישה חברת ויאקום נגד יוטיוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ