הגולשים חשפו את הפנים היפות של האינטרנט

נגר קשיש בישראל ומשגיחת הסעות בארה"ב זכו לסיוע ממאות אנשים שמעולם לא פגשו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הרשת בישראל ובעולם הראתה ביומיים האחרונים את הפנים היפים שלה בשני מקרים שונים, כאשר עשרות ומאות אנשים נחלצו לעזרת אנשים שמעולם לא הכירו, בזכות מי שהעלה את סיפורם לרשת.

האחד קרה בישראל, כשמודעה כתובה בכתב יד של נגר קשיש נגעה לליבו של רותם גרוסמן. "הנייר הזה בכתב יד עם עט פרקר נתלה באיזור תיבות הדואר בבניין שלי וכשראיתי אותו ליבי נמלא עצב. לא יכול לחשוב על אותו נגר מבוגר שתלה את זה בטח בכמה ביניינים כדי לעשות לעצמו פרסומת ולדוג לקוחות. חושבים שהוא לוקח את איקיאה? בנשמה בטוח שכן. את השרפרף הבא אקנה אצלו. ואתם?", כתב גרוסמן מתחת לתמונה. היא זכתה בינתיים ליותר מ-200 שיתופים ברשת.

גם בדפי זהב הבחינו בסיפור והעניקו לנגריית יצחק חבילת פרסום בחינם. יצחק עצמו סיפר לחורים ברשת כי כבר קיבל טלפונים מחברות שהציעו להדפיס לו עלונים בחינם, וקיבל טלפונים רבים. "אבל אני לא מבין. האנשים האלה מרוויחים מזה כסף, מזה שהם מפרסמים אותי?" שאל.

במקרה אחר, שהראה גם את הצד המכוער של הרשת, קבוצת תלמידים תלמידים בארה"ב, התעללו במהלך נסיעה באוטובוס במשגיחה, אשה בת 68 בשם קארן קליין. במהלך כל הזמן הזה הם צילמו את העניין, ואת הסרטונים כמובן העלו ליוטיוב. אחרי שהסרטונים הפכו ויראליים, גם בית הספר, בעיר גריס (Greece), ניו יורק, התערב והודיע כי הם יענשו.

התצלום של רותם גרוסמן

אבל זה לא היה סוף הסיפור מבחינתה של קליין. כשהוא הופץ ברשת הוא נגע לליבם של רבים ובהם מקס סידורוב מטורונטו, קנדה.

סידורוב, גולש ב-Reddit, פתח דף לאיסוף כסף בעבור קליין באתר indiegogo.com, לאחר שגילה כי שכרה השנתי עומד על כ-15.5 אלף. המטרה היתה לאסוף לה 5,000 דולר, כדי שתוכל לצאת לחופשה. "בואו ניתן לקארן את החופשה של החיים", כתב ב-Reddit.

"חשבתי שנאסוף כמה אלפים מקסימום", אמר סידורוב ל-Mashable. "אבל זה. זה יכול להגיע ליותר מכפליים השכר השנתי שלה" (בשיחה שהתקיימה לפני שהסכום עבר זאת בהרבה).

היוזמה הגיעה לסכום המטרה תוך חמש שעות. כעת הסכום שאנשים תרמו עומד על יותר מ-125 אלף דולר, ונותרו עוד 30 יום לאיסוף הכסף.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ