מחאת פייסבוק סייעה לשחרר ילדה מצפון סודאן ואת הוריה ממעצר

פעילים חברתיים ששיתפו את תמונתה של הילדה וסיפרו כי נעצרה עם הוריה למרות שהם מוגדרים פליטים, זכו לתגובה מאנשי לשכתו של ישי. אחה"צ הודיעו כי הילדה תשוחרר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מחאת פייסבוק הצליחה להביא לשחרור מהיר של תלמידת כיתה ה', פליטה מצפון סודאן. הילדה נעצרה עם הוריה, למרות שמאחר שמוצאם מצפון סודאן, היא נחשבת פליטה על פי החוק הבינלאומי.

הסיפור הגיע מהפעילה החברתית מורן מקמל ליגאל שתיים שפרסם על המקרה סטטוס בדף הפייסבוק שלו.

"תלמידת כיתה ה' בערד נעצרה על ידי משטרת ההגירה - למרות שאינה אמורה להיות מגורשת. היא כלואה כעת בכלא קציעות ונותק עימה הקשר", כתב שתיים.

"האטימות והאכזריות שבפשעים שמבצעת בימים אלה מדינת ישראל מזעזעים - משפחות נשלחות לסכנת חיים, ילדים נכלאים עם הוריהם".

הסיפור של הילדה זכה למאות שיתופים והגיע גם לסטטוסים מצייצים, ושם הבחינו בכך גם אנשי לשכתו של שר הפנים, אלי ישי. הם פנו למורן מקמל בבקשה לקבלת פרטים מלאים.

לפני כמה שעות הודיע יגאל שתיים כי בעקבות המחאה הנרחבת הוחלט לשחרר את הילדה. "מרוגש מאד להודיע.  מחאת הפייסבוק שלנו הצליחה בגדול - הילדה קרס תשוחרר מהכלא בשעות הקרובות ואיתה אחיה התאום והוריהם. תודה על התמיכה העצומה של אנשים בישראל שאכפת להם מזכויות האדם באשר הם".


"היד שלי רועדת בזמן שאני מנסה לעדכן שעוד היום הם כבר אמורים להיות בבית! קרס, סורילו ושאר האנשים עתידים להשתחרר בזמן הקרוב", כתבה מקמל. "תודה אישית ענקית לכולכם, בזכותכם הילדים והוריהם יישנו היום בבית. בזכותכם יש לי עוד כח להמשיך- כי נוכחתי שאני לא לבד ויחד הצלחנו!!".

"חשוב כי נזכור שהצלחה זו אינה מהווה תחליף למדיניות ברורה והומנית, הדרך עוד ארוכה אבל הנחנו היום את אבן הפינה".

מחורים ברשת

התכתבות בין מורן מקמל לאלי ישי. צילום מסך

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ