לאחר תלונות גולשים

פייסבוק ביטלה יישום שמוצא משתמשים קרובים

פחות מ-48 שעות לאחר השקתה החצי-רשמית הסירה פייסבוק אפליקציה ניסיונית שמאתרת אנשים על פי מיקומם, גם אם הם לא ברשימת החברים

תמיר כהן
תמיר כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמיר כהן
תמיר כהן

אירועי היממה האחרונה לימדו שאפילו פייסבוק לא חסינה בפני מחאת גולשים ברשת החברתית שלה עצמה. בסוף השבוע השיקו מפתחי הרשת החברתית יישום חדש לאפליקציה הסלולארית המאפשר למצוא חברים הנמצאים בקרבת מקום. פחות מ-48 שעות אחרי ההשקה החצי-רשמית, בפייסבוק החליטו להסיר את האפליקציה, ככל הנראה, בעקבות פניות גולשים שהתלוננו על החדירה לפרטיות שכרוכה בשימוש באפליקציה.

האפליקציה שזכתה לשם שאומר הכל "Find Friends Nearby", היתה זמינה לחלק קטן מהמשתמשים במהלך היממה האחרונה – גם לבעלי אנדרואיד וגם I0S. האפליקציה הציעה מציאת חברים שהפעילו את יישום שירותי המיקום בסמארטפון ואף משתמשים שאין ביניכם שום קשר פרט לכך שאתם נמצאים באותו המקום ובאותו הזמן. חלק קטן מהמשתמשים מצאו את האפליקציה הזאת בסרגל שנפתח משמאל באפליקציה, אך ליתר הגולשים יכלו להוריד את האפליקציה שכונתה גם Friendshake דרך אתר ייעודי – שבינתיים נסגר.

אתר הטכנולוגיה TechCrunch דיווח על היישום לראשונה ולפנייתו השיבו שלשום בפייסבוק כי לא מדובר בהשקה רשמית. בפייסבוק ענו בלקוניות כי "לעתים קרובות אנו בוחנים יישומים חדשים, אך כרגע אין לנו שום דבר לשתף בנושא".

זמן קצר לאחר מכן, לפניית בלוגרית ברשת abc האמריקאית, שהבחינה כי האפליקציה והאתר הייעודי הוסרו, השיבו בפייסבוק כי "זו לא היתה השקה רשמית – זה היה ניסוי שכמה מפתחים מטעמנו בחנו. מכל הניסויים שאנו מבצעים, חלק משוחררים לבסוף כמוצר שלם וחלק לא. מעבר לכך אין לנו מה לומר כרגע – אנו נתקשר עם כולם ברגע שיהיה לנו משהו לומר".

פייסבוקצילום: בלומברג

לפני הסרת האפליקציה, המפתח ראיין פיטרסון סיפר ל-TechCrunch על הרעיון שעמד בבסיס פיתוח היישום. "בניתי את Find Friends Nearby יחד עם מפתח אחר כחלק מפרויקט גדול יותר. במקור כינינו את האפליקציה Friendshake, אבל בסוף התפשרנו על השם החלופי", סיפר פיטרסון. המפתח הוסיף כי "עבורי, השימוש האידיאלי למוצר הזה הוא כאשר אתם פוגשים אנשים חדשים ומעוניינים להישאר עימם בקשר. מציאתם בחיפוש של פייסבוק יכול להיות יעיל, כמו גם להחליף כרטיסי ביקור, אך הכלי הזה מאפשר דרך קלה להחליף פרטי מידע והתקשרות עם מספר גדול של אנשים במאמץ זעיר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ