אנונימוס ערב פרסמו מאות חשבונות אימייל של משתמשים ישראלים

הפרטים, שפורסמו בפייסבוק נגנבו ככל הנראה מאתר ישראלי ולא מהרשת החברתית, מסרה חברת אבנת תקשורת. משתמשים כבר מדווחים על ניסיונות פריצה לחשבונות

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

האקרים איסלאמים חשפו מאות כתובות אימייל וסיסמאות של משתמשים בדף של אנונימוס Arab. מחברת אבנת אבטחה נמסר כי מבדיקה של מרבית הפרטים שנחשפו עולה כי אכן מדובר בכתובות וסיסמאות פעילות.

רוני בכר מנהל תחום תקיפה וסייבר בחברת אבטחת המידע אבנת הסביר בהודעה של החברה כי "מדובר ככל הנראה בחדירה לאתר ישראלי כלשהוא שלא ניתן לאבחן בשלב הזה, אתר המחייב הזדהות באמצעות כתובת דוא"ל וסיסמה כפי שנהוג באתרי פורומים, תוכן ומסחר".

לא ברור עדיין באיזה אתר או פורום מדובר אך מעבר על הרשימה מגלה שרבים מהאנשים שמופיעים קשורים לתחומי קוסמטיקה, מספרות, וטיפולים אלטרנטיוויים.

בכר הוסיף כי הוא לא מאמין ש"מדובר בפריצה לאתר פייסבוק עצמו שכן ההתקפה מצביעה על מספר מועט של כתובות, כ-300 בלבד וכן חיפוש סיסמאות לפי הערכות וניחושים מסוג brute force".

ברשימה אפשר למצוא בין היתר גם מספרי תעודות זהות ומספרי טלפון רבים, ששימשו ככל הנראה . בניסיון להתחקות אחר כמה ממספרי הטלפון, התברר שלפחות חלקם הם מספרי טלפון ישנים של בעל החשבון (לדוגמא השייכים להורי בעל החשבון). מבדיקה של הארץ עולה כי גורמים שונים כבר מנסים לנצל את המידע כדי לחדור לחשבונות שפורסמו.

כזכור בתחילת השנה נחשפה הפגיעות של הגולשים הישראלים בעקבות פרשת ההאקר הסעודי, שבמהלכה פורסמו פרטי חשבונות אימייל ופייסבוק, כרטיסי אשראי ותעודות זהות רבות של ישראלים ומנגד גם של אזרחי מדינות ערב, על ידי האקרים משני הצדדים. בעקבות הפרשה, מקדמת הרשות למשפט מדע וטכנולוגיה במשרד המשפטים כללים חדשים לתחום אבטחת המידע באתרים ישראלים המחזיקים מאגרי מידע.

בכר ממליץ להחליף את הסיסמאות ולבחור בסיסמאות חזקות. לחצו למדריך ליצירת סיסמאות חזקות

לרשימה המלאה בחשבון הפייסבוק של אנונימוס Arab

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ