השינוי של פייסבוק מחק מיילים של אנשי קשר בסמארטפונים - ברשת - הארץ

השינוי של פייסבוק מחק מיילים של אנשי קשר בסמארטפונים

ההחלטה של פייסבוק להחליף את המייל המוצג בדפי הפרופיל שינתה את המיילים גם בחלק ממכשירי האנדרואיד, האייפון ובלקברי

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

החלטתה של פייסבוק לשנות את הגדרות האימייל ברשת המשיכה לעורר סערה בימים האחרונים לאחר שהתברר כי הדבר גרם לבעיות ברשימת אנשי הקשר של משתמשים רבים.

הבעיה התעוררה בעקבות החלטתה של פייסבוק להציג רק את כתובת האימייל שהיא מספקת בדפי הפרופיל. הדבר עורר מחאות בקרב גולשים (לחצו להסבר על שינוי המצב), אולם כעת עלה גל נוסף של ביקורת לאחר שהתברר כי הוא גרם לבעיות אצל בעלי מכשירים ניידים, הנוהגים לסנכרן את רשימת אנשי הקשר בין פייסבוק לטלפון.

הדבר גרם לכך שכתובות האימייל של חלק מאנשי הקשר אצל בעלי מכשירי אייפון ואייפד עם iOS 6 (שעדיין לא הושקה רשמית) השתנו באופן אוטומטי לכתובת פייסבוק, ולא לכתובת הראשית שמשמשת אותם לעבודה.

פייסבוק הסבירה ל-The Verge כי מדובר בטעות. החברה אמנם שינתה את ההגדרות כך שרק כתובת האימייל של הרשת החברתית תוצג בפרופיל של המשתמש, אבל היא לא התכוונה שהדבר ישפיע על פנקס הכתובות בטלפונים הניידים של משתמשים.

פייסבוק על אייפדצילום: רויטרס

פייסבוק הוציאה גם תגובה רשמית ובה הבטיחה כי הבעיה תתוקן ביממה הקרובה. "סנכרון אנשי הקשר במכשירים מבוצע באמצעות API (ממשק תכנות). ברוב המכשירים וידאנו שה-API פועל כשורה ומושך את כתובת האימייל הראשית הקשורה לחשבון פייסבוק. עם זאת לחלק מהאנשים, באג במכשיר הוביל לכך שהמכשיר משך את כתובת האימייל שנוספה אחרונה לחשבון, במקום את הכתובת הראשית, מה שהוביל לכך שהוא משך את כתובות @facebook.com. אנחנו בשלבים של תיקון הבעיה, והיא תיפתר בקרוב. לאחר מכן, המכשירים הספציפיים הללו אמורים למשוך את הכתובות הנכונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ