סקר: רבע מהנשים מעלות תמונות לא מחמיאות של חברות לפייסבוק

40% מהנשים מעלות תמונות של חברותיהן ללא איפור, ו-20% סירבו להסיר תמונות גם כשהתבקשו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

סקר חדש מגלה כי רבע מהנשים מעלות תמונות לא מחמיאות של חברותיהן לפייסבוק ולרשתות חברתיות נוספות.

הסקר, שנערך בידי אתר Mymemory.com בקרב 1,500 נשים בנות 18 ומעלה, גילה גם כי 40% מהמשתמשות נוהגות להעלות תמונות של חברותיהן ללא איפור, גם אם הן התבקשו שלא לעשות זאת. על פי הסקר במקרים רבים זה קורה אחרי מריבה.

עוד התברר מהסקר כי 20% מהנשים סירבו להסיר תמונות לא מחמיאות לאחר שהתבקשו לעשות זאת. מנגד 75% מהנשים הסירו תיוג שלהן מתמונות שהן חושבות שאינן מחמיאות.

פייסבוק מאפשרת לגולשים להסיר תיוג שלהם מתמונות. כלומר, למען הדיוק, הרשת מאפשרת לוודא שהתיוג לא יופיע אצלכם בפיד, אבל הוא כן יופיע אצל חברים של החבר. כמובן שאפשר להתנתק לחלוטין מהחבר ולחסום אותו או לבקש ממנו להסיר את התיוג - אבל כפי שמתברר מהסקר, האפשרות האחרונה לא תמיד תצליח.

"זה מעט מפתיע לגלות שנשים כה רבות מבצעות חבלה מכוונת באמצעות תמונות, ומעלות תמונות לא מחמיאות" אמרה רבקה האגלר, ממייסדות MyMemory.com, שצוטטה בדיילי טלגרף. "חבלה בתמונות אף פעם אינה נחמדה, אבל אני חושבת שכולנו ראינו ברשתות חברתיות תמונות שאנחנו יודעים שהקורבן לא ישמח לראות. זה תמיד רעיון טוב לשאול את החברים לפני שמעלים את התמונה. הם יודו לך וזה יכול לחסוך צרות רציניות אחר כך".

תיוג תמונות בפייסבוקצילום: פייסבוק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ