מאות אלפי גולשים עלולים להיות מנותקים מהרשת ביום שני - ברשת - הארץ

מאות אלפי גולשים עלולים להיות מנותקים מהרשת ביום שני

למרות אזהרות האף-בי-איי וגוגל, כמעט 300 אלף גולשים טרם טיפלו בווירוס ששינה את הגדרות החיבור לאינטרנט. כך תדאגו לא לאבד את החיבור לרשת

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

האף-בי-איי מזהיר כי ביום שני הקרוב צפויים כמעט 300 אלף איש ברחבי העולם להיות מנותקים מהאינטרנט, אם לא יטפלו בווירוסים שהתנחלו במחשביהם.

האזהרה מגיעה חודשים אחרי שהאף-בי-איי, גוגל ופייסבוק כבר הזהירו מפני הניתוק הצפוי בשל התולעת DNS Changer, שהופצה בידי קבוצת האקרים מאסטוניה.

ההאקרים הצליחו להשתלט על יותר מצי מיליון מחשבים על ידי החדרת הווירוס. אותו וירוס שינה את ההגדרות שלהם כך שבמקום שיופנו לאתרי DNS רגילים, שתפקידם לתרגם כתובות דומיין ממספרים לשמות ולהיפך, הם הופנו לשרתים של ההאקרים שהעבירו אותם לאתרים ששימשו לגניבת פרטים כמו סיסמאות ומספרי כרטיסי אשראי.

בשנה שעברה הצליחו רשויות החוק להפיל את הרשת ולהשתלט על השרתים שלה. אבל באף-בי-איי המשיכו להפעיל את השרתים כי הבינו שאם יפילו, אותם מאות אלפי בני אדם ינותקו מהרשת. באף-בי-איי סיפרו שבעקבות האזהרות מספר המחשבים המודבקים ירד מכ-360 אלף ליותר מ-277 אלף ברחבי העולם.

שרתי מחשביםצילום: אי-פי

אבל ההפעלה של השרתים עולה כסף, ובאף-בי-איי ובגופים אחרים שבו והזהירו את הגולשים שהם צריכים לבדוק אם הם נדבקו בווירוס, כי ב-9 ביולי הארגון ינתק אותם סופית מהרשת. במלים אחרות, אם לא תבדקו ותטפלו במחשבים שלכם עד יום שני, אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא חיבור לאינטרנט.

אז מה אפשר לעשות?

1. בדקו באתר הבא אם אתם בבעיה:
www.dns-ok.us

2. האתר הבא מרכז שורה של כלים שנועדו לניקוי המחשב ותיקון הבעיה הספיציפית:
www.dcwg.org/fix

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ