האף-בי-איי: כ-200 אלף איש נותקו מהרשת בשל DNS Changer - ברשת - הארץ

האף-בי-איי: כ-200 אלף איש נותקו מהרשת בשל DNS Changer

הארגון סגר אתמול את הרשת שהפעילו ההאקרים האסטונים באופן סופי. אולם ספקיות אינטרנט רבות הציעו פיתרון משלהן, כך שהמספר האמיתי נמוך יותר ככל הנראה

הארץ
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ

עשרות אלפי אנשים ברחבי העולם נותקו מהאינטרנט אתמול כאשר האף-בי-איי הפסיק את פעולת השרתים של קבוצת האקרים אסטונים.

לדברי האף-בי-איי, כ-211 אלף מחשבים נותקו מהאינטרנט בשל הווירוס שהפיצו השרתים הללו, מתוכם כ-41,800 בארה"ב עצמה. מדובר בירידה ביחס למספרם של המחשבים שהיו עלולים להיות מושפעים בשבוע שעבר. אז היה מדובר ביותר מ-277 אלף איש שהיו בסכנת ניתוק מהאינטרנט ברחבי העולם. לפי חברת F-Secure, מספר הנדבקים בארץ היה נמוך מ-800 איש.

הסיפור כולו התחיל בנובמבר האחרון, כאשר האף-בי-איי הצליח ללכוד כנופייה של פושעי רשת אסטונים ששלטו בבוטנט, רשת מחשבים של משתמשים תמימים שכלל לא ידעו על הווירוס. על פי הערכות היה מדובר ביותר מחצי מיליון מחשבים, שנשלטו באמצעות הווירוס DNS Changer. אותו וירוס החליף בעצם את שרתי ה-DNS הרגילים של האינטרנט, שאחראים על תרגום כתובות אינטרנט מספריות לשמיות ולהיפך. כך כל פעם שמישהו שהודבק בווירוס ניסה לגלוש לאתר כלשהו הוא הופנה לשרתי הקבוצה במקום לשרתים הרגילים, וכך הם יכלו להפנות אותו לאתרים שהם רצו.

באף-בי-איי הבינו כי אם יסגרו את השרתים מאות אלפי אנשים ינותקו מהאינטרנט, ולכן הם המשיכו להפעיל אותם, והודיעו כי יסגרו אותם ב-9 ביולי. לאזהרות בנושא הצטרפו גם חברות רשת כמו גוגל ופייסבוק. אולם, למרות כל האזהרות, חלק ניכר מהגולשים שחוברו לרשתות הללו לא בדקו אם הם מחוברים לרשת הזו.

אולם, בעוד שהאף-בי-איי החליט להפסיק את ההפעלה של השרתים, ספקיות אינטרנט רבות החליטו לטפל בנושא בעצמם, כך שמספר המנותקים האמיתי נמוך בהרבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ