האתר שיעזור לכם לעקוב אחרי יישום דו"ח טרכטנברג

הסדנא לידע ציבורי והשר מיכאל איתן פתחו אתר שעוקב אחרי כל אחת מההמלצות; לפי האתר, 96 מתוך 138 המלצות נמצאות בשלבי יישום

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

אתר חדש בשם watch.gov.il יסייע לאזרחים לעקוב אחר מהלך הביצוע של מסקנות ועדת טרכטנברג. האתר, פרי יוזמה משותפת של הסדנא לידע ציבורי ושל השר מיכאל איתן, עוקב אחר הסטטוס של כל אחת מ-138 ההמלצות של הוועדה.

לפי האתר, שפותח בידי מתנדבים מהסדנא, שני שליש מהמלצות הוועדה (96 המלצות) התקבלו ונמצאות במסלול ליישום, ומתוכן 25 המלצות כבר בוצעו בפועל. עוד ציינו אנשי האתר כי 24 המלצות לא אומצו ו- 18 תקועות בשלבי הביצוע.

אדם קריב, מוביל הפרויקט מטעם הסדנא, מסר כי "יש כיום המון דיסאינפורמציה בשיח הציבורי סביב דו"ח טרכטנברג, והמטרה של הסדנא היא ליצר כלי לדיון פוליטי ביקורתי עמוק ומבוסס עובדות".

השר איתן מסר כי האתר "מאפשר לציבור לעקוב אחר ביצועי הממשלה- לא דרך מילים גדולות ויחסי ציבור, אלא על בסיס עובדות, במונחי תכנון מול ביצוע. המערכת מאפשרת לאזרח שבבית להיות מעורב במעקב אחר ביצוע ההמלצות, ולהבין באמת מה מתרחש בתחום זה".

הפגנות המחאה החברתית, במוצאי שבת האחרונה בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

 אנשי הסדנא והשר איתם כבר שיתפו בעבר פעולה בפתיחה ובהנגשת תקציב המדינה לציבור, וביוזמות נוספות. לאחרונה אנשי הסדנא היו אחראים לקידום פתיחת ההעברות התקציביות של האוצר במהלך השנה. לאחר שהם פנו לציבור בבקשה לעזרה, באוצר החליטו להנגיש את המידע.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ